Az edzőcserék fordulója

A két Tisza-parti csapat tavaly is hosszabbításos mérkőzést játszott, és erről az idén sem kívántak lemondani. A rendes játékidő 82:82-vel zárult, de a hosszabbításban egyszer sem vezettek a vendégek. Hiába termelt a Vojvoda-Pavlicevic tengely 50 pontot, a Szegedben volt több jó teljesítmény (pl. Boltic), így a győzelmük megérdemelt. A Szolnok jelen pillanatban éppenhogycsak tagja az első nyolcnak, így ha nem veri meg a Körmendet, nem indulhat a Magyar Kupa döntőjében. (A szabály szerint a 13. forduló utáni első 8 szerepelhet ott.) Ivkovic azonnal lemondott, így talán elindul felfelé a szolnoki kosárlabda. Kmézics Zorán az utódja. Kinney-vel is szerződést bont a klub, és nem lepődnénk meg újabb személycserék láttán. A Tiszaligeti Sportcsarnokban vélhetően az év meccse következik szombaton.

Szintén szerződést bontottak Gediminas Petrauskas-szal. Mivel az ASE otthon kapott ki, az acélosnak semmiképpen sem nevezhető Kecskeméttől – akik először nyertek idegenben – így a litván tréner fél szezont sem ért meg Pakson. Sajnáljuk, mert neki már nem kell bizonyítania tudását, így talán a gyengébb kerettel lehetett a gond, amire majd a további fordulók adnak választ. Már neki is megvan az utódja. A nemrégiben Körmendről távozó Teo Cizmic irányít keddtől.

Ugyanígy 1 ponttal, sőt ugyanígy 72:71-re kapott ki a MAFC a Kaposvártól. Ott már a mérkőzés előtt változás volt a kispadoknál, hiszen a klubelnök Garai Péter helyett mostantól, a mindössze 25 éves Jakab Máté dirigálja a csapatot. Sok sikert kívánunk neki, de a bemutatkozása nem a legjobban sikerült. Igazi egylabdás meccsen, Misek Levente büntetőjével 20 másodperccel a vége előtt az egyetemisták vezettek, de pár hete ilyen szituációból győztesen kerültek ki a ZTE ellenében, most viszont a Fortuna istenasszonya Hendelinék kezét ragadta meg.

A forduló rangadóján a PVSK megmutatta, hogy miért is harmadik a tabellán. Egészen kiválóan játszottak a listavezető ellen, és csak a harmadik negyed-béli lefagyásuk (10 dobott pont) miatt úszott el a győzelem. Természetesen az Alba remekül használta ki ezt, és a pécsi Sejfic 35 pontja ellenében (is) nagyon fontos győzelmet aratott a Mecsekalján. Képünk ezen a  mérkőzésen készült.

A másik derbin, a héten új támogatót kapó Falco olyan arcát mutatta, mint eddig nem sokszor. Idegenben vitézkedett. Szinte végig uralták a partit a Novomatic Arénában, a parádézó Govens-Medford duó vezetésével. Az új játékosokat (Anthony Myles (7 pont) és Brandon Johnson (18) ) is bevető Sopron nem csak a vereség miatt lehet szomorú, hanem azért is, mert így oda a kupaszereplés. Sabáli Balázs szintén felajánlotta a lemondását.

A kék-fehér rangadón biztosította kupahelyét a ZTE. A vezetőedzők miatt pikáns mérkőzésen (mindketten ültek a másik kispadján is korábban) az első félidő inkább a jászságiaké, mint a második inkább Ubilláéké volt, de a végjáték felé közeledve Sztamenkovic-ék egyszer sem tudtak vezetni, így talán megérdemelt a zalaiak győzelme.

A Vasas nem is nagy, hanem hatalmas pofonba szaladt bele. Az evidens, hogy nekik nem Körmenden kell győzniük, de a félidei 64:29-es állás után ki tud komolyan venni bármit is? A mindig hangos körmendi publikum is szinte csak egy látványos zsákolás után hallatta a hangját, mert a fővárosiak ma még edzőpartnernek is gyengék voltak.

NBI/A. csoport, 12. forduló, eredmények:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Szolnoki Olaj KK 98-97 – hosszabbítás után (19-24, 25-16, 15-22, 23-20, 16-15)
Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt 71-72 (17-18, 23-20, 9-22, 22-12)
MAFC – Kaposvári KK 71-72 (16-12, 16-25, 22-20, 17-15)
PVSK-PANNONPOWER – Alba Fehérvár 70-77 (22-19, 23-18, 10-21, 15-19)
JP Auto-JKSE – Zalakerámia ZTE KK 84-93 (22-12, 15-27, 21-28, 26-26)
Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-79 (14-19, 18-15, 21-28, 23-17)
Egis Körmend – Vasas Budapest 112-64 (32-15, 32-14, 31-18, 17-17)