Bravó Körmend

A karácsonyi pihenő után újra, mindhárom, európai kupaküzdelmekben még érdekelt csapatunk pályára lépett szerda este.

Szolnokon az új esztendőben sem vidámabb a hangulat. A vereségsorozat okán Ivkovic ímmel-ámmal benyújtotta a lemondását, amit a klubvezetés nem fogadott el. Annak ellenére, hogy a vezetőedző nemrégiben még azt nyilatkozta személyi változások nem lesznek a csapatban, két légióstól (Popovic, Wright) már elköszöntek és ötös posztra érkezett a horvát Luksa Andric. Soros ellenfél a Partizán volt Belgrádban, azaz most sem várt könnyű feladat a bajnokra. Ennek ellenére egy abszolút vállalható vereséget szenvedtek Vojvodáék, de ne feledjük: számukra már minden BL meccs tét nélküli, amely megszabadíthatja a játékosokat a béklyóktól. Andric 13 pontot és 5 lepattanót tett a közösbe.

A továbbjutásra esélyes Alba Fehérvár viszont beleszaladt a késbe. Pedig kiválóan kezdtek a mieink, de a folytatásban, a csoportfavorit franciákon egyszerűen nem találtak fogást az elképesztően pocsékul célzó Lóránték, akik a negyedik negyedre vélhetően már csak kötelességből szaladtak ki a pályára. Természetesen semmi sincs veszve, hiszen két győzelmükkel Kellerék még jó eséllyel pályáznak a továbblépésre.

Nagyszerű győzelmet aratott viszont a Körmend csapata, ráadásul Izraelben. Furcsa ezt kimondani, de Teo Cizmic távozása óta szárnyakat kapott az amúgy sem rossz gárda. Kicsit álmosan kezdtek Allan-ék, így 10 percnyi játék után már majd 10 pontos hátrányban voltak, de a második negyedben robbantottak  és onnan (szerencsére) már nem volt több fordulat a meccsben. A gárda legjobbja a képünkön látható, 26 pontig jutó Ferencz Csaba volt.

Pótolt mérkőzés a magyar bajnokságban: Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 86–77 (28–23, 18–18, 21–19, 19–17)