Kosárhét – nemzetközi eufória

Hétfőre datálódott, amikor az Alba Fehérvár vezérét vesztve is derekasan küzdött a jobb erőkből török ellenfelével szemben. Még a 3. negyedben is hihettünk abban, hogy sikerülhet a továbbjutás az itthon aratott kétpontos győzelem függvényében, de a finisben a Pinar erősebb volt, így talán nem is érdemtelen a továbbjutása a Bajnokok Ligája főtáblájára. Lóránt Péter kedden már elhagyta a kórházat, és visszatérése után vele vélhetően komolyabb esélyek lesznek a FIBA Europe Cup csoportmeccsein. Pinar Karsiyaka – Alba Fehérvár 81-72.

Ugyanezen sorozatban fogadta svéd ellenfelét a Szolnoki Olaj KK. Mivel az első mérkőzést rendezték a Tiszaligetben, így érthetően a minél nagyobb előny kiharcolása volt Vojvodáék célja. Ez kiváló játékkal sikerült is és 23-as fórnál állt meg a nagyóra. Márpedig ez több mint biztató a visszavágó előtt. Szolnoki Olaj KK – Södertälje Kings 86–63

A bajnoki ezüstérmes, de a nyitányon nagy pofont kapó Falco csak a selejtező utolsó körében kapcsolódott be a negyedik számú európai kupába. Ellenfelük a bolgár bajnokság ötödikje. Perlék már 16-tal is vezettek Bulgáriában és végül egypontos győzelmet arattak. BC Balkan Botevgrad – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95–96.

káprázatos kupaszerdát a körmendiek tették teljessé, akik Fanning vezetésével 16-tal küldték haza a 21x-es román bajnokot. Egis Körmend – Steaua Bukarest 91–75.

Mindhárom együttesünk a főtábla kapujában áll a FIBA Europe Cup-ban.

A forduló rangadóján aztán egymásnak feszült a két tavalyi finalista szombathelyi pályaválasztással. Szünetben még vezettek Kellerék, de a 3. negyedben a 34 pontot szóró Falcóval nem tudott lépést tartani a meglehetősen tartalékos bajnok, így előbbi megnyugtató előnyre tett szert, sőt a végére teljesen összeomlottak Markovicék, akik így súlyos vereséget szenvedtek. A 28 pontig jutó Borisov máris bombaigazolásnak tűnik a sárga-feketéknél.

Most a Sopron esett áldozatául a “szolnoki szuperexpressznek”. Vojvodáék a 3. negyedben már 20 köré hizlalták a különbséget így a két pont sorsa nem volt kérdéses, Dragen Aleksic volt és jelen csapatának mérkőzésén.

Drámai csatában most úgy vesztett a szimpatikus MAFC, ahogyan a múlt héten győzött. Mindösszesen egy kosár döntött, most nem a javukra, de hét emberrel is megnehezítették a Körmend dolgát.

A forduló hőse vélhetően Isaiah Armwood (26 pont, 11 lepattanó, 43 VAL) volt, aki tarthatatlanul játszott az ASE ellen, így a debreceniek – 1200 néző előtt – máris megszerezték első győzelmüket az elitligában, a múlt héten pedig a döntőst verő atomvárosiak számára hamar jött  a kijózanító pofon.

Berényi Sándor: – “Minden meccshez úgy állunk hozzá, hogy nyerni szeretnénk, ez most sem volt másképp. A győzelmünkben kulcsszerepet játszott az extra dobóformánk, és hogy sikerült megnyernünk a lepattanóharcot.” – mondta az újonc boldog mestere.

Eredmények:

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, alapszakasz, 2. forduló:

Kaposvári KK – JP-Auto JKSE 76-67 (22-23, 14-23, 24-8, 16-13)
KTE-Duna Aszfalt – Pécsi VSK-VEOLIA 72-73 (16-18, 16-20, 21-13, 19-22)
DEAC – Atomerőmű SE 87-69 (20-18, 27-19, 20-16, 20-16)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 94-66 (21-22, 15-15, 34-17, 24-12)
Szolnoki Olaj KK – Sopron KC 86-64 (21-18, 28-15, 18-16, 19-15)
Egis Körmend – MAFC 69-67 (15-13, 14-14, 16-17, 24-21)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 87-68 (19-12, 22-25, 27-19, 19-12)