Utolsó másodperces góllal verték a Hannovert az OSC pólósai

Öt magyar klub is érdekelt volt szerdán a férfi vízilabda nemzetközi kupákban, közülük négy győzelmet aratott. A Szolnok a Steaua Bucurestit, az OSC a Hannovert verte a Bajnokok Ligája második fordulójában, míg a Ferencváros nyolc, a Miskolc négygólos előnyt szerzett az Euro-kupa negyeddöntőjének első felvonásán. Egyedül szenvedett vereséget, de a Reccótól mindig ki lehet kapni, miközben egyre kisebb a különbség az olasz sztárcsapat javára. Összefoglalónk.

A BL-címvédő és friss európai Szuperkupa-győztes Szolnok ellentmondást nem tűrő sikert aratott a Steaua ellen, Cseh Sándor együttese 15-3-mal küldte haza a román gárdát. Milan Aleksic négyszer volt eredményes, Zalánki Gergő triplázott, a Tisza-partiak két negyedben sem kaptak gólt. 4-0-ra és 6-2-re is vezettek a hazaiak, a záró negyedben meglett a közte tíz is Fülöp Bence találatával.

Az Eger a talán már nem olyan félelmetes Reccót fogadta. A két csapat az előző szezonban háromszor is találkozott egymással a legrangosabb európai kupasorozatban: a csoportkörben a Bitskey Uszodában 11-7-re, otthon pedig 9-4-re nyertek az olaszok, akik a Final Six bronzmérkőzésén is diadalmaskodtak, a Duna Arénában 15-6-ra. Az Eger csak az első nyolc percet rontotta el (1-3), utána végig partiban volt az olaszokkal. Kevés gólos meccs volt, csak hatot kaptak az egriek, ami nagy dolog, az már kevésbé, hogy csak négyet sikerült lőniük, elöl nem ment igazán. A hevesiek nyári szerzeményének, Strahinja Rasovicnak nagy napja volt, mint a négy hazai találat az ő nevéhez fűződik.

Az OSC katartikus győzelmet ünnepelhetett a Hannover ellen. A második negyed elején 3-2-re még az újbudaiak vezettek, de utána végig futniuk kellett az eredmény után. Térfélcsere után rengeteg ziccert elhibáztak a magyarok, lefordulás után és máskor is egy az egyben mehettek a kapussal szemben, mégis hibáztak Tóth Mártonék. Légiósaik viszont remekeltek, Drasko Brguljan ihletett formában pólózott, triplázott, hátul meg a szokásos, magas színvonalú védőmunkát hozta. A két szerb, Nemanja Ubovic és Sava Randjelovic két-két góllal járult hozzá a sikerhez, előbbi lett a nyerőember.

A vendégek három perccel a vége előtt még kettővel mentek, de sikerült kiegyenlíteni. Amikor már csak 38 másodperc volt hátra, a vendégek emberelőnyben támadhattak a győzelemért, de elrontották a fórt, az OSC-nek pedig még maradt ideje a slusszpoénra. Ubovic kiszorított helyzetből eleresztett egy szabaddobást, ami megpattant a négygólos Darko Brguljan karján, és az utolsó másodpercben, a dudaszó pillanatában hullott a kapuba. Ezzel nyert az OSC, amely két sikerrel rajtolt a BL-ben. A Kondorosin meg tombolt az egész uszoda.

A vb- és Eb-ezüstérmes Erdélyi Balázs sok mindent átélt már eredményekben gazdag pályafutása során, de ilyet még ő se nagyon látott.

“El kell ismerni, hogy az ellenfél kapusa nagyon jól védett. Azt nem tudom, hogy azért, mert nem lőttünk olyan jól, vagy nagyon nagy bravúrjai voltak-e. Ha a jó helyzeteink felét belőjük, akkor lehetett volna egy simább meccs is. A győztes gólunk a világ nyolcadik csodája volt. Végre egyszer szerencsénk volt, bízom benne, hogy ez így is marad. Sokat dolgoztunk a meccsen, nem adtuk fel, mentünk előre. 7-5-re még ők vezettek, fontos volt, hogy ekkor is mentünk és csináltuk a dolgunkat. Ettől függetlenül nem játszottunk jól, de ilyenkor csak a végeredmény számít, az, ami az eredményjelzőn van. Az Eger ellen az ilyen játék nem lesz elég.”

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, főtábla, 2. forduló
A-csoport
A-Híd-OSC-Újbuda – Waspo Hannover (német) 8–7
(2–2, 1–2, 2–1, 3–2)
Gólszerzők:
Drasko Brguljan 3, Randjelovic 2, Ubovic 2, Salamon, ill. Darko Brguljan 4, Sekulic, Bukowski, Radovic

Az első körben a Dinamo Moszkvától vereséget szenvedő Jug kiütötte a Partizant, ahogy az Olympiakosz a nyáron többek között a világ legjobb centerével, Dusko Pijetloviccsal megerősített Dinamót. A Brescia a Barcelonetát győzte le egy góllal.

Jug Dubrovnik (horvát)–Partizan Beograd (szerb) 16–5
Olympiakosz Pireusz (görög)–Dinamo Moszkva (orosz) 17–9
AN Brescia–CN Barceloneta (spanyol) 6–5

B-csoport

ZF-Eger–Pro Recco (olasz) 4–6 (1–3, 2–2, 1–1, 0–0)
Gólszerzők:
Rasovic 4, ill. Molina 2, Ivovic 2, Aicardi, di Fulvio

Szolnoki Dózsa–Steaua Bucuresti (román) 15–3 (4–0, 2–2, 5–0, 4–1)
Gólszerzők:
Aleksic 4, Zalánki 3, Younger 2, Cuk 2, Gocic, Bátori, Jansik D., Fülöp, ill. D. Filipovic, Chioveanu, Murisic

Baksa László és Péterfy Mihály csapata, a Spandau három góllal bizonyult jobbnak a Sabadellnél, a Jadran simán nyert a holland Alphen vendégeként.

Spandau 04 Berlin (német)–CN Sabadell (spanyol) 11–8
AZC Alphen (holland)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 7–14

Az Euro-kupában a címvédő FTC-re kazanyi kirándulást várt, amelyet nagyszerű győzelemmel zártak Jansik Szilárdék. Varga Dénes négy, Vámos Márton és Nikola Jaksic három-három góllal járult hozzá a Ferencváros 16-8-as sikeréhez, így már a párharc első felvonásán eldőlt a négy közé jutás. A Fradi elégedetten várhatja a visszavágót, amelyet december 9-én rendeznek.

Férfi Euro-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Sintez Kazany (orosz) – FTC-PQS Waterpolo 8–16
(0–3, 1–3, 3–6, 4–4)
Gólszerzők:
 Marzouki 3, Magomaev, Stepanyk, Ryzhov-Alenichev, Giniyatov, Zakirov, ill. Varga Dénes 4, Vámos 3, Jaksic 3, Nikic 2, Manhercz, Varga Dániel, Jansik Sz., Mitrovic

A Miskolcra is orosz ellenfél várt, az orosz bajnok Volgográd, amelyet az OSC búcsúztatott a BL-selejtező plaoff-körében. Az ötgólos Alex Bowen vezette miskolciak négyet raktak közé, 12-8 lett a vége. Jó esélyekkel utazhat a második meccsre Sike József csapata.

PannErgy-Miskolci VLC–Szpartak Volgorad (orosz) 12-8 (4-0, 3-2, 2-3, 3-3)
Gólszerzők: Bowen 5, Misic 3, Nagy Á., Kuzmenko, Berta J., Dőry F., ill. Khalturin 5, Andryukov, Shaikhutdinov, Agarkov