Hiába a kétgólos Juve-előny, a végén a Tottenham örülhetett jobban

Fantasztikus mérkőzést hozott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első rangadója, a Juventus-Tottenham összecsapás. A hazaiak két korai Higuaín-találattal gyors előnyre tettek szert, de az angolok fokozatosan visszajöttek a meccsbe, majd Harry Kane és Christian Eriksen találataival ki is egyenlítettek. A Manchester City a játéknap másik mérkőzésén idegenben győzött 4-0-ra a Basel ellen.

A találkozó előtt Massimiliano Allegri, a Juventus vezetőedzője arról beszélt, szeretnék elkerülni a kapott gólt, de nem a 0-0-ra fognak játszani. Utóbbit az első percektől kezdve nyomatékosítani is kívánta csapata, Gonzalo Higuaín már a 2. percben megszerezte a vezetést. Az argentin támadó kiváló passzt kapott Miralem Pjanictól, és kapásból Hugo Lloris kapujába vágta a labdát.

Az angolok védelmét láthatóan megzavarta a rossz kezdés, amit kíméletlenül kihasznált a hazai csapat. Ben Davies a tizenhatoson belül szabálytalankodott Federico Bernardeschivel szemben, a játékvezető pedig – jogosan – a tizenegyespontra mutatott. Higuaín odaállt a labda mögé, majd értékesítette a megítélt büntetőt, igaz, Lloris érezte a labda irányát, hozzá is tudott érni, védeni azonban nem sikerült.

A Juventus innentől kezdve átengedte a terepet a Tottenhamnek, néhány veszélyes helyzetet sikerült is kialakítani Gianluigi Buffon kapuja előtt, elsősorban Harry Kane révén. Nem sokkal később mégis a Juventus került hatalmas helyzetbe, Higuaín egy kontra végén megszerezhette volna harmadik gólját is, de ha kevéssel is, a kapu mellé célzott. Pedig nagy szükség lett volna a gólra.

A Tottenham sorra alakította ki a veszélyes helyzeteket, többször is csak Buffon bravúrján múlt, hogy nem kaptak gólt. A 35. percben már nem volt ellenszer Kane-re, aki Dele Alli remek ütempasszát követően lépett ki a védelem mögül, elvitte a labdát a hazaiak kapusa mellett, majd az üres kapuba passzolt. A félidő utolsó ütését így is a Juventus vihette volna be, ám második büntetőjét már nem tudta értékesíteni Higuaín.

Az izgalmas első félidő után valamivel óvatosabban játszottak a csapatok a folytatásban, ami valahol érthető: a 2-1-es eredmény egyik félnek sem volt rossz. Ez a taktika ezúttal a Tottenhamnek jött be, Christian Eriksen ragyogó szabadrúgásgóljával kiegyenlítettek a 71. percben. Miután nem született újabb találat, maradt a 2-2-es végeredmény, ami után bizakodhatnak a visszavágó előtt az angol csapat szurkolói.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Juventus (olasz)–Tottenham Hotspur 2–2 (Higuaín 2., 9. – 11-esből, ill. H. Kane 35., C. Eriksen 71.)

Pep Guardiola nehéz mérkőzésre számított a Basel ellen, és gyenge idegenbeli mérlege is azt ígérte, lehetnek majd nehézségei a Manchester Citynek. Nem lettek. Ilkay Gündogan a 14. percben egy szögletet követően kezdte meg a gólgyártást, amit négy perc múlva Bernardo Silva folytatott. Nem kellett sokat várni Agüero menetrendszerű góljára sem, a 23. percben egy távoli lövéssel vette be Tomás Vaclík kapuját.

A második félidőben visszavett kissé a ManCity a tempóból, így már csak egy gólra futotta, Gündogan koronázta meg egy újabb találattal kedd esti teljesítményét. A Guardiola-csapat végül 4-0-ra nyert, amivel jó eséllyel még egy extra pihenőnapot is szereztek maguknak, hazai pályán akár azt is megengedheti magának a katalán edző, hogy tartalékos összeállításban küldje pályára tanítványait.

A visszavágókra március 7-én kerül sor.

FC Basel (svájci)–Manchester City (angol) 0–4 (Gündogan 14., 53., Bernardo Silva 18., Agüero 23.)