Hosszú Katinka és Baji Balázs az Év sportolói

shadow

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által szervezett M4 Sport-Az Év Sportolója Gála 2017-es szavazásán rekordot jelentő 436 voks alapján alakult ki a kategóriák első három helyezettje. Az Év sportolója Hosszú Katinka és Baji Balázs lettek, az év csapata a Győri Audi ETO KC és a Davis-kupa-válogatott, Shane Tusup a legjobb edző, Nikolics Nemanja az év férfi, Jakabfi Zsanett az év női labdarúgója.

Decemberben kezdődött el az internetes szavazás az év sportolóira. A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 60. alkalommal voksolhattak, ezúttal már 11 kategóriában, rekordnak számító 436 voks érkezett ebben az évben. Voltak örömteli fejlemények a voksolás folyamatában és nagy hiányzók is a jelöltek között. A férfi sportolók 10-es listájára nem fért fel Fa Nándor, az edzőknél pedig hiányoltunk két olyan nevet, akiknek a csapata ott van a legjobbak között jelöltként. Köves Gábor és Märcz Tamás sem fért be a legjobb tízbe.

Két sikerkapitány sem lehet az év edzője | Hosszabbítás

Decemberben elkezdődött az internetes szavazás az év sportolóira. A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 60. alkalommal voksolhatnak, ezúttal már 11 kategóriában. Vannak örömteli fejlemények a voksolás folyamatában és nagy hiányzók is a jelöltek között.

A hármas shortlistek január 4-én derültek ki, a férfiaknál Baji Balázs, Liu Shaolin Sándor és Szatmári András, a nőknél pedig Babos Tímea, Hosszú Katinka és Márton Anita került a legjobb három közé.

A mindent megnyerő szolnoki pólócsapat az Év legjobbja lehet | Hosszabbítás

A férfiaknál Baji Balázs, Liu Shaolin Sándor és Szatmári András, a nőknél pedig Babos Tímea, Hosszú Katinka és Márton Anita került a legjobb három közé a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) szavazásán. A győztest jövő csütörtökön, a Nemzeti Színházban sorra kerülő M4 Sport-Az Év sportolója gálán hirdetik ki – adta hírül az MTI.

Baji Balázs óriási bravúrral lett világbajnoki bronzérmes gátfutásban, és ezt díjazták most is, mert ő lett az Év sportolója a világbajnok kardvívót, Szatmári Andrást és a rövid pályás gyorskorcsolyázót, Liu Shaolin Sándort  megelőzve.

A kategóriák végeredménye:
Az év férfi sportolója:
1. Baji Balázs (atléta) 863 pont
2. Szatmári András (kardvívó) 341
3. Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 292
4. Fucsovics Márton (teniszező) 232
Michelisz Norbert (autóversenyző) 232
6. Cseh László (úszó) 210
7. Hanga Ádám (kosárlabdázó) 202
8. Milák Kristóf (úszó) 161
Veres Roland (kick-box) 48
9. Korpási Bálint (birkózó) 35

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes, Universiade aranyérmes atléta, az év férfi sportolója az M4 Sport - Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban  - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes, Universiade-aranyérmes atléta, az év férfi sportolója az M4 Sport – Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban
– Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az Év női sportolója a két világbajnoki aranyérmet nyerő Hosszú Katinka lett már hatodszor a párosban világbajnok teniszező, Babos Tímea és vb-ezüstérmes súlylökő Márton Anita előtt.

Az év női sportolója:
1. Hosszú Katinka (úszó) 1086 pont
2. Babos Tímea (teniszező) 480
3. Márton Anita (atléta) 448
4. Görbicz Anita (kézilabdázó) 200
5. Takács Tamara (kajakozó) 143
6. Földházi Zsófia (öttusázó) 68
7. Lubics Szilvia (ultratávfutó) 53
8. Kovács Sarolta (öttusázó) 51
9. Senánszky Petra (uszonyosúszó) 44
10. Kovács Zsófia (tornász) 43

Az év csapata a hagyományos csapatsportokban a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC bizonyult a legjobbnak az ötből öt trófeát nyerő szolnoki vízilabdázók és az hosszú évek után újra Eb-résztvevő férfi kosarasok előtt.

Az év csapata hagyományos csapatsportokban:
1. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 766 pont
2. Szolnoki Dózsa (férfi vízilabda) 524
3. Férfi kosárlabda-válogatott 424
4. Férfi vízilabda-válogatott 309
5. Telekom Veszprém (férfi kézilabda) 158
6. Békéscsabai Röplabda Sportegyesület (női) 137
7. Női kosárlabda-válogatott 102
8. U17-es futballválogatott 90
9. FTC-PQS Waterpolo (férfi) 60
10. Rába ETO Futsal Club 46

A Gyõri Audi ETO KC Bajnokok Ligája-gyõztes nõi kézilabdacsapata, az év csapata hagyományos csapatsportokban az M4 Sport - Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban  - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Gyõri Audi ETO KC Bajnokok Ligája-gyõztes nõi kézilabdacsapata, az év csapata hagyományos csapatsportokban az M4 Sport – Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban
– Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben a 22 év után újra a Világcsoportba jutó tenisz Davis-kupa-válogatott győzött a férfi 4×100-as gyorsúszóváltó és a női kajak négyes előtt.

Az év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben:
1. Tenisz, Davis-kupa-válogatott (Balázs Attila, Fucsovics Márton) 515 pont
2. Férfi 4×100-as gyorsúszóváltó (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) 495
3. Női kajak négyes (Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta, Lucz Dóra) 404
4. Férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó 255
5. Férfi kardválogatott 222
6. Evezős kormányos kettes (Simon Béla, Juhász Adrián, Kolláth Vanda) 206
7. Női öttusacsapat 199
8. Férfi kajak kettes (Balassa Márk, Birkás Balázs) 182
9. Kötöttfogású birkózó-válogatott 75
10. Női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó 63

Az év edzője Hosszú Katinka mestere és férje, Shane Tusup lett, a szolnoki pólósok trénerét, Cseh Sándort és a győri kézislányok edzőjét, Ambros Martínt megelőzve.

Az év edzője:
1. Shane Tusup (Hosszú Katinka) 477 pont
2. Cseh Sándor (szolnoki vízilabda) 340
3. Ambros Martín (győri kézilabda) 301
4. Ivkovics Sztojan (férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya) 290
5. Ifjabb Tomhauser István (Baji Balázs) 289
6. Fábiánné Rozsnyói Katalin (Takács Tamara) 267
7. Sávolt Attila (Fucsovics Márton) 220
8. Bánhidi Ákos (rövid pályás gyorskorcsolya) 199
9. Eperjesi László (Márton Anita) 127
10. Gárdos Gábor (Szatmári András) 106

Shane Tusup, Hosszú Katinka férje és edzõje - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Shane Tusup, Hosszú Katinka férje és edzõje – Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az év férfi labdarúgója:
1. Nikolics Nemanja (Chicago Fire) 942 pont
2. Gulácsi Péter (RB Leipzig) 652
3. Davide Lanzafame (Budapest Honvéd) 260
4. Kádár Tamás (Dinamo Kijev) 231
5. Varga Roland (FTC) 194
6. Szalai Ádám (Hoffenheim) 141
7. Szoboszlai Dominik (FC Liefering) 93
8. Sallai Roland (APOEL) 42
9. Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva) 31
10. Kalmár Zsolt (Dunaszerdahely) 30

Az év női labdarúgója:
1. Jakabfi Zsanett (Wolfsburg) 999 pont
2. Csiszár Hernrietta (Leverkusen) 407
3. Vágó Fanny (Sankt Pölten) 364
4. Fenyvesi Evelin (Ferencváros) 218
5. Szőcs Réka (MTK) 144
6. Rácz Zsófia (Duisburg, Philips SV) 109
7. Zeller Dóra (Hoffenheim) 105
8. Szabó Viktória (Ferencváros) 104
9. Tálosi Szabina (Südburgenland, Haladás-Viktória) 93
10. Németh Loretta (ETO FC Győr/Apollon Ladies) 73

Az év fogyatékos férfi sportolója:
1. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 611 pont
2. Boronkay Péter (triatlonozó) 532
3. Velkey Ádám (szervátültetett, atléta) 347
4. Suba Róbert (kajak-kenu) 310
5. Csernai Tibor (speciális, alpesi síelő) 224
6. Hocza Róbert (speciális, gyorskorcsolyázó) 169
7. Kurucz Tamás (speciális, hófutó) 126
8. Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező) 108
9. Péter Dávid (speciális, gyorskorcsolyázó) 101
10. Kóka Zoltán (szervátültetett, asztaliteniszező) 88

Az év fogyatékos női sportolója:
1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 718 pont
2. Biacsi Bernadett (atléta) 547
3. Pap Bianka (úszó) 450
4. Dani Dorka (speciális, műkorcsolyázó) 180
5. Gyurkó Alexandra (szervátültetett, úszó)177
6. Biatovszki Míra (siket, sportlövő) 171
7. Óvári Réka (speciális, gyorskorcsolyázó) 153
8. Szanyi Petra (speciális, alpesi síelő)107
9. Hasznos Szabina 85 (szervátültetett, bowlingozó) 85
10. Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező) 38

Az év fogyatékos csapata:
1. Női kerekesszékes vívóválogatott 622 pont
2. Férfi 4 x 100-as szervátültetett atlétaváltó 521
3. Padlóhoki-válogatott, speciális 291
4. Női 4 x 400-as atlétaváltó 262
5. Műkorcsolyapáros, szervátültetett (Hingyi Ágnes, Hingyi Rita) 201
6. Asztalitenisz, szervátültetett vegyespáros (Tóth Irma, Tóth Attila) 196
7. Röplabdacsapat, szervátültetett 156
8. Asztalitenisz, szervátültetett vegyespáros (Almagro Carmen, Szendi János) 146
Bowling, szervátültetett, vegyespáros (Hasznos Szabina, Juhász Zoltán) 146
10. Tollaslabda, szervátültetett női páros (Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid) 75

Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
1. Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 583 pont
2. Feczer Viktor (kerekesszékes vívás, Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi) 390
3. Csamangó Attila, Győrfi Tamás (kajak-kenu, Suba Róbert) 268
4. Ecseki Dániel (szervátültetett atléta, Velkey Ádám) 254
5. Kelemen Zsuzsanna (speciális műkorcsolya) 246
6. Erdei Péter (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 240
7. Pintér István (speciális padlóhoki) 194
8. Székely Gabriella (szervátültetett, röplabda) 171
9. Milos Imre (szervátültetett asztalitenisz) 151
10. Soltész István (szervátültetett bowling) 119

Az év gólja:
Joseph Paintsil találata a Ferencváros–Videoton NB I-es bajnokin

MLSZ-életműdíj:
Mészöly Kálmán (labdarúgás)

MSÚSZ-MOB-életműdíj:
Balczó András (öttusa)

Related Posts