A hajrában szerzett előnyt a ManCity a Ligakupában, Loeb szakaszt nyert a Dakaron

A hajrában szerzett előnyt a visszavágóra a Manchester City. A bajnokságot toronymagasan vezető Manchester City hazai pályán csak az utolsó pillanatokban szerzett góllal győzött 2-1-re a másodosztályú Bristol City ellen az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén. A végig szervezetten és hősiesen küzdő vendégek a meccsen szinte végig csak védekeztek, a szünetre mégis 1-0-ás előnnyel mehettek pihenni, mivel a 44. percben Bobby Reid büntetőből eredményes volt. A manchesteriek már az első játékrészben is számos helyzetet alakítottak ki, a második félidőben azonban még nagyobb sebességre kapcsoltak és Kevin De Bruyne az 55. percben egyenlített. Ezt követően a City nagy erőket mozgósított a győzelemért, ennek ellenére sokáig úgy tűnt, bravúros döntetlennel távozik majd a Bristol City, a csereként beállt Sergio Agüero azonban a 92. percben megszerezte a győztes találatot. A visszavágóra két hét múlva kerül sor.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:
Manchester City-Bristol City (II. osztályú) 2-1 (0-1)

Loeb szakaszsikere, összetettben Peterhansel maradt az élen. Az autósok között a francia Sebastien Loeb nyerte a 40. Dakar-rali negyedik, keddi szakaszát, összetettben honfitársa, a 13-szoros Dakar-bajnok és címvédő Stephane Peterhansel maradt az élen. A motorosoknál a címvédő és eddigi éllovas brit Sam Sunderland viszont feladta a viadalt, miután bukott és hátsérüléssel kórházba szállították. Így szakaszsikerével a francia Adrien van Beveren állt az élre. Dési János a szakaszon 79. lett, míg összetettben a 87. helyen áll.

Shiffrint Flachauban sem lehetett legyőzni. Az összetettben címvédő és éllovas Mikaela Shiffrin folytatta parádés sorozatát, és ismét győzött a női alpesi síelők világkupa-sorozatában, amelynek ezúttal Flachauban rendezett műlesikló viadalán végzett az élen. Az amerikai sztár a szezon nyolcadik szlalomversenyén az ötödik sikerét aratta, és ebben az évben továbbra is hibátlan, Oslóban, Zágrábban és Kranjska Gorán sem tudták legyőzni. Shiffrin kedden este az első futam után még “csak” a második helyen állt az osztrák Bernadette Schild mögött, ráadásul komoly, közel négytizedes hátránnyal. A második csúszás során azonban fantasztikus iramban szlalomozott, és végül összesítésben 0.94 másodperccel verte osztrák riválisát. Shiffrin tizedik vk-futamgyőzelmét aratta a 2017/18-as idényben, pályafutását tekintve pedig már 41 sikernél jár. A mostani összetett pontversenyben az előnye már 721 pont a második helyen álló svájci Wendy Holdenerrel szemben.

Eredmény, női műlesiklás:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 1:50.86 perc (55.98 másodperc/54.88 másodperc)
2. Bernadette Schild (osztrák) 1:51.80 (55.61/56.19)
3. Frida Hansdotter (svéd) 1:52.29 (56.35/55.94)

Húszpontos hátrányból fordított a Fehérvár. Az Alba Fehérvár húszpontos hátrányt ledolgozva verte meg hazai pályán a török Demir Insaatot a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában. A fehérváriak a nyitókörben hosszabbításos vereséget szenvedtek Litvániában, míg a Demir Insaat a Körmendet verte hazai pályán. A török együttes hazája bajnokságában 14 forduló után a 11. helyen áll, míg az Alba címvédőként a negyedik az NB I-ben. A szerdai meccs az első félidőben eldőlni látszott, amikor az isztambuli csapat már 20 ponttal is elhúzott. Fordulás után aztán az amerikai Christopher Horton vezette hazaiak kétszer is egy pontra felzárkóztak, de fordítani csak az 52-58-ról induló zárónegyedben sikerült (63-61). Az utolsó percben a törökök hét pontról kettőre faragták hátrányukat, de végül az Alba ünnepelhetett. Az EK második szakaszából a négy csoport győztese és második helyezettje jut a 16 közé, ahol csatlakozik hozzájuk a Bajnokok Ligája nyolc kiesője.

Eredmény, 2. csoportkör, 2. forduló, J csoport:
Alba Fehérvár-Demir Insaat (török) 74-72 (14-21, 19-25, 19-12, 22-14)

Lang Ádám a Nancyban folytatja pályafutását. Lang Ádám kölcsönben a francia másodosztályban szereplő Nancy labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását. A klub honlapján jelentette be kedden, hogy az élvonalbeli Dijon 24 esztendős hátvédje részt vett második közös edzésén az együttessel, majd aláírta szerződését. Lang elmondta, a több játéklehetőség reményében akart váltani, míg a klub elnöke, Jacques Rousselot kiemelte, a stáb arról tájékoztatta őt, hogy a magyar játékos már most a beilleszkedés jeleit mutatta. A 22-szeres válogatott Lang a jól sikerült 2016-os Európa-bajnokságot követően került a Ligue 1-be. A kiesés elől menekülő Nancy jelenleg 16. a húszcsapatos másodosztályban.

Nyáron a Schalkéba szerződik Szalai Ádám csatártársa. Nyáron a Schalke 04-hez szerződik Mark Uth, a Hoffeinheim német labdarúgója. Szalai Ádám csapattársa kilenc góljával jelenleg – Kevin Vollanddal holtversenyben – a legeredményesebb német támadó a Bundesligában. A 26 éves csatár szerződése a szezon végén lejár, így ingyen kerül a gelsenkircheniekhez, akikkel 2022-ig állapodott meg. A német bajnokság háromhetes szünetet követően pénteken folytatódik, 17 forduló után a Schalke második, a Hoffenheim hetedik.