Győzelemmel rajtolt a címvédő, eldőlt a 2024-es és a 2028-as olimpia helyszíne

Sima győzelemmel rajtolt a Real Madrid. A címvédő Real Madrid simán, 3-0-ra legyőzte a Sallai Rolanddal a kezdőcsapatban felálló ciprusi APOEL Nicosiát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör első fordulójának szerdai játéknapján. Az elmúlt két szezonban BL-győztes madridi sztárcsapat végig uralta a találkozót, sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben. A fővárosiak találatait a duplázó Cristiano Ronaldo és Sergio Ramos szerezték. A vendégeknél Sallai 60 percet játszott, ez alatt egy sárga lapot gyűjtött be.

Bajnokok Ligája, csoportkör, első forduló:

E csoport:
Maribor (szlovén)-Szpartak Moszkva (orosz) 1-1 (0-0)
gól: Bohar (85.), illetve Szamedov (59.)
FC Liverpool (angol)-Sevilla (spanyol) 2-2 (2-1)
gól: Firmino (21.), Szalah (37.), ill. Ben Yedder (5.), Correa (72.)
kiállítva: Gomez (94., Liverpool)
F csoport:
Feyenoord (holland)-Manchester City (angol) 0-4 (0-3)
gól: Stones (2., 63.), Agüero (10.), Jesus (25.)
Sahtar Donyeck (ukrán)-SSC Napoli (olasz) 2-1 (1-0)
gól: Taison (15.), Ferreyra (58.), ill. Milik (72., 11-esből)
G csoport:
RB Leipzig (német)-AS Monaco (francia) 1-1 (1-1)
gól: Forsberg (33.), ill. Tielemans (34.)
FC Porto (portugál)-Besiktas (török) 1-3 (1-2)
gól: Tosic (21., öngól), ill. Talisca (13.), Tosun (28.), Babel (86.)
H csoport:
Real Madrid (spanyol)-APOEL (ciprusi) 3-0 (1-0)
gól: Ronaldo (12., 51. – a másodikat 11-esből), Ramos (61.)
Tottenham Hotspur (angol)-Borussia Dortmund (német) 3-1 (2-1)
gól: Szon (4.), Kane (15., 60.), ill. Jarmolenko (11.)
kiállítva: Verthongen (92., Tottenham)

Olaszország kiütésével Szerbia is elődöntős. Szerbia is bejutott a négy közé a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a szerdai negyeddöntőben fölényesen legyőzte Olaszországot Isztambulban. A kezdést követően az olaszok 5-0-ra megléptek, de a szerbek már az első negyed végére egypontos előnyhöz jutottak. A nyolcaddöntőben a magyarokat búcsúztató szerb együttes a második játékrészben hengerelt (26-16), a folytatásban pedig semmi esélyt nem adott riválisának a felzárkózásra. Szerbia a legutóbbi kontinensbajnokságon is bejutott az elődöntőbe, akkor a negyedik helyen zárt. A szerbek pénteken Oroszországgal játszanak a döntőbe jutásért.

Eredmény, negyeddöntő:
Szerbia-Olaszország 83-67 (18-17, 26-16, 15-15, 24-19)

Babos Tímea negyeddöntős egyesben. Babos Tímea negyeddöntőbe jutott a kanadai Québecben zajló, 227 ezer dollár (57 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel szerdán legyőzte a brit Naomi Broadyt. A viadal honlapja szerint a mindössze 26 perces első szettben Babos 4:0-ra elhúzott, majd saját szervajátékában az első játszmalabdát kihasználta. A második szett jóval szorosabban alakult, a világranglistán 135. Broady pedig a végjátékban az első brékjével rögtön kiegyenlítette játszmahátrányát. A döntő szettben a rangsorban 63. Babos 1:1 után brékelőnyhöz jutott, majd a folytatásban 4:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfele adogatójátékát, saját szervagémjével aztán lezárta a mérkőzést, amely 1 óra és 53 percig tartott. Babos ellenfele a negyeddöntőben a kanadai Francoise Abanda és az ötödik helyen kiemelt amerikai Varvara Lepchenko találkozójának továbbjutója lesz.

Eredmény, egyes, nyolcaddöntő:
Babos Tímea (3.)-Naomi Broady (brit) 6:2, 5:7, 6:2

Párizs, majd Los Angeles a rendező. Hét év múlva, 2024-ben Párizs, majd négy esztendővel később, 2028-ban Los Angeles rendezheti a nyári ötkarikás játékokat a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) szerdai döntése nyomán. A szervezet a limai teljes ülésén a már nyáron eldőlt forgatókönyvet hagyta jóvá: a július végi megállapodás alapján a 2024-es játékokért csak a francia főváros, a négy évvel későbbi olimpiáért pedig a kaliforniai metropolisz maradt versenyben. A NOB-tagoknak a két város 25-25 perces prezentációja után arra a kérdésre kellett nyílt szavazással válaszolniuk, hogy jóváhagyják-e a NOB, Párizs és Los Angeles között született megállapodást. Ezt a jelenlévők egyhangú döntéssel fogadták el. A francia főváros 1900-ban és 1924-ben, míg az amerikai nagyváros 1932-ben és 1984-ben volt házigazda.

Marcelo szerződést hosszabbított a Real Madriddal. Marcelo 2022 nyaráig meghosszabbította szerződését a Real Madrid labdarúgócsapatánál. A királyi gárda keddi bejelentése szerint az együttest 2007 januárja óta erősítő futballista szerződése 2020 júniusában járt volna le, de a felek már most megegyeztek egymással a közös folytatásról. A 29 éves védő alapembernek számít a Real Madridban, amellyel már tizenhét trófeát nyert, köztük négy bajnoki aranyérmet és három Bajnokok Ligája-győzelmet.

Bottas jövőre is a Mercedesnél. A finn Valtteri Bottas jövőre is a Mercedes pilótája lesz – jelentette be szerdán, a hétvégi Szingapúri Nagydíj előtt a Forma-1-ben címvédő istálló. Bottas januárban a Williamstől érkezett a háromszoros világbajnok brit Lewis Hamilton mellé, miután a tavaly győztes német Nico Rosberg visszavonult. “Kiegyensúlyozott teljesítménye és fejlődőképessége egyértelművé tette számunkra, hogy szeretnénk folytatni a közös munkát” – közölte Toto Wolff csapatfőnök. A finn versenyző 13 futam után a harmadik helyen áll az összetett pontversenyben.