Győzött a magyar válogatott, megvan Jack Sock első győzelme a vébén

MTI Fotó: Czagány Balázs

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a világbajnoki résztvevő Costa Rica csapatát idei utolsó mérkőzésén a Groupama Arénában. Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány együttese a 36. percben szerezte a találkozó egyetlen gólját Nikolics Nemanja, az MLS gólkirálya révén. A szakvezető egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta kapitányi időszakát.

Barátságos mérkőzés:
Magyarország-Costa Rica 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 9860 néző, v.: Alexander Harkam (osztrák)
gólszerző: Nikolics (36.)
sárga lap: Priskin (47.), illetve Borges (36.)

Jack Sock három szoros játszmában legyőzte Marin Cilicet a Londonban zajló ATP-világbajnokságon, így az amerikai teniszező életben tartotta továbbjutási esélyeit.

A DVTK Jegesmedvék együttese 3-2-re nyert Poprádon a jégkorong Visegrád Kupa keddi elődöntőjében, így kedvező helyzetből várhatja a két hét múlva esedékes visszavágót. A másik elődöntőben a Fehérvár AV19 hazai közönség előtt kapott ki 3-1-re a Nyitrától. A visszavágókat november 28-án vívják. (MTI)

Visegrád Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések:
HK Poprad (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-3 (0-2, 1-1, 1-0)
Fehérvár AV19-HK Nitra (szlovák) 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)

A Szolnoki Olaj hazai pályán tíz ponttal legyőzte a szombathelyi Falcót a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, így továbbjutott a második körbe, míg legyőzött ellenfele kiesett. (MTI)

Eredmény:
férfi Európa Kupa, 5. forduló, H csoport:
Szolnoki Olaj – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-79 (22-16, 19-14, 29-22, 19-27)

A Szeged hazai pályán tíz góllal győzött a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I-ben. A vendégek az első nyolc mérkőzésüket megnyerték, de aztán – a papírformának megfelelően – kikaptak a Bajnokok Ligájában is érdekelt Veszprémtől és Szegedtől. A keddi mérkőzésen az első félidőben még jól tartották magukat, de a másodikban a szegediek már hatékonyabban védekeztek. (MTI)

Eredmény:
MOL-Pick Szeged – Balatonfüredi KSE 31-21 (16-13)

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott kedden 2-0-ra győzött Cipruson a 2019-es, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság selejtezőjében, így továbbra is veretlen. (MTI)

A 6. csoport állása: 1. Belgium 14 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 8/4 (10-4), 3. Magyarország 8/4 (6-3), 4. Ciprus 6/6, 5. Törökország 5/5, 6. Málta 0/5

Hosszú Katinka könnyedén győzött 400 méter vegyesen kedden a rövidpályás úszó világkupa tokiói állomásának első napján. A háromszoros olimpiai bajnoknak ez volt az egyetlen döntője, legnagyobb riválisai hiányoztak, így megerőltetés nélkül, 4:22.05 perces idővel diadalmaskodott. A vk Tokióban szerdán folytatódik, a hétvégén pedig Szingapúrban zárul. (MTI)