Megműtötték Andy Murray-t; kikapott a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-29-re kikapott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, hétfőn este Partillében. A két csapat szombat délután is megmérkőzött egymással, akkor Jönköpingben 29-29-es döntetlen született.

Eredmény:
Svédország-Magyarország 31-29 (18-14)
a magyar gólszerzők: Bartók 6, Juhász Á., Bodó, Lékai 5-5, Balogh Zs., Hornyák, Jamali 2-2, Ancsin, Ligetvári 1-1

Andy Murray hivatalos közösségi oldalain bejelentette, sikeres csípőműtéten esett át. A korábbi világelső még hónapokig nem léphet pályára, várhatóan a füves szezonra tér vissza.

“A mai napon sikeres jobb oldali csípőműtéten estem át a melbourne-i St. Vincent kórházban. Szeretném megköszönni dr. John O’Donnellnek és a stábjának, hogy vigyáztak rám. Szeretnék a füves pályás meccsekre visszatérni. Köszönöm mindenkinek az elmúlt napok jókívánságait és a támogatást. Vissza fogok térni” – írja Facebook-oldalán.

A Chicago Bears bejelentette, mindenben megállapodtak a Kansas City Chiefs támadókoordinátorával, Matt Naggyal, aki a jövőben a franchise főedzőjeként dolgozik majd. Nagy népszerű célpontnak számított a főedző-jelöltek között, különösen azoknál a csapatoknál, ahol fiatal irányító fejlesztéséhez kerestek szakembert. A Bears az előző idényben szerezte meg a draft második választásával Mitchell Trubiskyt, aki első évében 12 mérkőzésen volt kezdő. Ezalatt 2193 yardot, 7 passzolt és 2 futott TD-t szerzett 7 eladott labda mellett.

Az utolsó negyedben szerzett négy góljával fordított a MAC a Brassó ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján. (MTI)

Eredmények:
MAC Budapest-ASC Corona Brasov (román) 5-2 (1-1, 0-1, 4-0)
Fehérvári Titánok-SC Csíkszereda (román) 4-3 (2-2, 0-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

Babos Tímea lesz a magyar válogatott élteniszezője februárban a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tallinni tornáján. A szövetség hétfőn közölte, hogy Juhász Gábor kapitány kihirdette keretét a február 7. és 10. között sorra kerülő versenyre. Eszerint az egy évvel ezelőtti, szintén az észt fővárosban rendezett torna magyar névsora egy helyen változik: Bukta Ágnes helyett a sérüléséből visszatért Bondár Anna kapott helyet a csapatban, akinek egyéniben 2/1-es, párosban pedig 1/0-s mérlege van a Fed Kupában. A válogatottat tehát Babos Tímea (49.), Stollár Fanny (214.), Gálfi Dalma (240.) és Bondár Anna (524.) alkotja majd. Tavaly a magyarok ötödikként zártak Tallinnban. (MTI)

Fucsovics Márton továbbra is a 85. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján. A magyar éljátékos a múlt héten nyolcaddöntős volt az indiai Púnában, ezen a héten pedig a canberrai challenger-versenyen próbál szerencsét. Világranglista-helyezésének köszönhetően biztosan főtáblás lesz az egy hét múlva elrajtoló Australian Openen. Az új-kaledóniai challenger-tornán az ATP-rangsorban 56. francia Julien Benneteau-t ellen győztes Piros Zsombor 75 helyet előrelépve az 556. helyen áll. A 18 éves játékos tavaly megnyerte az ausztrál nyílt bajnokságot a junioroknál, így idénre szabadkártyát kapott a selejtezőre, amely szerdán kezdődik.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):