Neuer nem játszhat a német válogatott meccsein, Mexikóban voltak Brady eltűnt mezei

Egy sikerre a címvédéstől a DVTK Jegesmedvék. A DVTK Jegesmedvék hétfőn 4-3-ra győzött a MAC Budapest vendégeként a jégkorong MOL Liga döntőjének negyedik mérkőzésén a Tüskecsarnokban, így összesítésben 3-1-re vezet, és egy sikerre került a címvédéstől.

Eredmény döntő, 4. mérkőzés:
MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-2, 0-0, 2-2)

Lengyel játékvezető fúj Lisszabonban. A lengyel Szymon Marciniak lesz a Portugália-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtező játékvezetője szombaton Lisszabonban. A magyar szövetség honlapja szerint a 36 éves bíró 2011 óta tagja az UEFA keretének, eddigi legfontosabb mérkőzése a 2015-ös U21-es Európa-bajnokság döntője volt. 2014-ben ő vezette a magyar-dán felkészülési mérkőzést (2-2) Debrecenben, míg az Európa Ligában a DVSC-nek, a Videotonnak és a Ferencvárosnak is fújt már. Segítői honfitársai, Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz és – negyedik játékvezetőként – Pawel Raczkowski lesznek.

Mexikóban találták meg Brady mezeit. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) hosszú nyomozás után Mexikóban találta meg azt a mezt, amelyet Tom Brady, a New England Patriots irányítója viselt a profi amerikaifutball-liga (NFL) február eleji nagydöntőjében, az 51. Super Bowlon, és amelynek a meccs után nyoma veszett. Az ügy egyik érdekessége, hogy a körülbelül 500 ezer dollár értékűre taksált ereklye mellett arra a mezre is rábukkantak, amelyet Brady két évvel korábban, a Seattle Seahawks elleni összecsapáson viselt, és amely ugyancsak eltűnt az öltözőből a bajnoki ünneplés közben. A hatóságok mostani közleménye szerint az elkövető mindkét esetben egy, a nemzetközi média által delegált személy volt. Az 51. Super Bowlon a New England Patriots 25 pontos hátrányból fordítva, minden idők első hosszabbítással zárult nagydöntőjében 34-28-ra győzte le az Atlanta Falcons együttesét. A találkozón az immáron ötszörös bajnok Bradyt választották a legértékesebb játékosnak, miután többek között a legtöbb átadás és a legtöbb passzolt yard Super Bowl-rekordját is megdöntötte.

Neuer nem játszhat Anglia és Azerbajdzsán ellen. Manuel Neuer nem játszhat a világbajnok német labdarúgó-válogatott soron következő két mérkőzésén. A Bayern München kapusa vádlisérüléssel bajlódik, és a következő napokban Münchenben kap kezeléseket. Joachim Löw szövetségi kapitány a harmincéves hálóőr helyére Kevin Trappot, a Paris Saint-Germain kapusát hívta be keretébe. A német együttes szerdán barátságos mérkőzésen fogadja Dortmunban az angol válogatottat, majd vasárnap Azerbajdzsánban lép pályára vb-selejtezőn.

Bresztben lesz a négyes döntő. Bresztben rendezik április 7-én és 9-én a férfi kézilabda SEHA Liga négyes döntőjét a címvédő Telekom Veszprém részvételével. A sorozat honlapjának hétfői híre szerint az elődöntő két összecsapására 7-én, pénteken, a bronzmérkőzésre és a fináléra 9-én, vasárnap kerül sor. A ligában harmadszor résztvevő, az előző két kiírásban győztes Veszprém a házigazda Meskov Breszttel mérkőzik a döntőbe jutásért. A fehérorosz gárda – a magyar válogatott Jamali Iman csapata – az elmúlt idényben negyedik lett. A másik ágon az alapszakaszgyőztes, tavaly ezüstérmes macedón Vardar Szkopjéra a legutóbb harmadik horvát PPD Zagreb vár, azaz a négyes döntő mezőnye ugyanaz, amely tavaly is megküzdött a trófeáért a varasdi zárótornán.

Messi sorozatban a nyolcadik idényben szerzett legalább negyven gólt. Lionel Messi kétszer talált a kapuba a Barcelona Valencia elleni vasárnap esti bajnoki labdarúgó-mérkőzésén, így egymást követő nyolcadik idényben szerzett legalább negyven gólt minden sorozatot összesítve. Az ötszörös aranylabdás, világbajnoki ezüstérmes argentin támadó először büntetőből volt eredményes nem sokkal a szünet előtt, ezzel alakította 2-1-re az állást, majd az 52. percben lőtt gólt, amivel ismét vezetéshez juttatta a végül 4-2-es győzelmet arató csapatát. A két találat a 40. és a 41. volt a 2016/2017-es idényben. A bajnokságban 25-tel vezeti a góllövőlistát, 11-szer talált a kapuba a Bajnokok Ligájában, négyszer a Király Kupában és egyszer a spanyol Szuperkupában. A 29 éves Messi először a 2009/2010-es idényben jutott el legalább negyven gólig, s azóta ez mindig sikerült neki. “Lenyűgöző, minden rekordot megdöntött, és még tovább javítja ezeket” – méltatta elsőszámú sztárját Luis Enrique vezetőedző. – Csodálatos, hogy élvezhetjük a játékát, senki sem tudja utolérni a számszerű eredményeit, rajta kívül nincs, aki képes lenne ilyesmire. Hiányozni fog, ha majd egyszer már nem játszik” – tette hozzá.