Porsche-győzelem Le Mansban, elbúcsúzott Fazekas Nándor a válogatottól

Kétgólos chilei siker. A chilei labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte a kameruni együttest a jövő évi világbajnokság főpróbájának tartott Konföderációs Kupa első fordulós mérkőzésén, vasárnap.

Eredmények B csoport, 1. forduló:
Chile-Kamerun 2-0 (0-0)

Sabaté kapitány győzelemmel búcsúzott. A magyar férfi kézilabda-válogatott – Javier Sabaté szövetségi kapitány utolsó mérkőzésén – 35-30-ra legyőzte Hollandiát az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó, vasárnapi játéknapján. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári, horvátországi Európa-bajnokságon.

Eredmény férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 6. (utolsó) forduló:
Magyarország-Hollandia 35-30 (16-13)

Vereséggel zárta a sorozatot a magyar válogatott. A magyar férfi röplabda-válogatott 3-2-re kikapott az ukrán csapattól az Európa Liga nyíregyházi tornájának vasárnapi zárónapján. Juan Manuel Barrial együttese több mint kétórás meccsen maradt alul a csoportgyőztes ukránokkal szemben. A legeredményesebb hazai játékos Baróti Árpád volt 19 ponttal a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint. A magyar csapat így két győzelemmel és négy vereséggel, hét ponttal fejezte be a csoportküzdelmeket, s zárt a kvartett harmadik helyén.

Európa Liga, 2. torna, 3. forduló:
Ukrajna-Magyarország 3-2 (15, -21, 21, -22, 11)

A magyar női páros 7. helyen végzett 3 méteres szinkronban. A Kormos Villő, Gondos Flóra páros a 7. helyen végzett vasárnap a kijevi műugró Európa-bajnokságon a nők 3 méteres szinkronugrásában, ahol orosz aranyérem született. A magyar kettős a döntőben – egy riválist megelőzve – 237,75 ponttal zárt. Az aranyérmes orosz páros magabiztos, 20 pontos győzelmet aratott német és holland riválisa felett. A nap másik – egyben az Eb utolsó – számában, a férfiak toronyugrásában a selejtezőben a legjobb eredményt elért francia Benjamin Auffret diadalmaskodott. A szám magyar indulója, Somhegyi Krisztián nem jutott be a 12-es döntőbe, miután a 18 fős selejtezőben 324,2 pontot szerezve a 15. helyén zárt.

Négygólos döntetlen a portugál-mexikói mérkőzésen. A portugál labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott a mexikói együttessel a jövő évi világbajnokság főpróbájának tartott Konföderációs Kupa első fordulós mérkőzésén.

Konföderációs Kupa, A csoport, 1. forduló:
Portugália-Mexikó 2-2 (1-1)
gól: Quaresma (34.), Cédric (86.), illetve J. Hernández (42.), Moreno (90+1.)

Kopasz és Takács duplázott egyesben. A kajakos Kopasz Bálint és Takács Tamara egyaránt második egyesbeli győzelmét aratta a vasárnapi zárónapon a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden. A két nap múlva 20. születésnapját ünneplő algyői Kopasz pénteken 1000 méteren bizonyult a legjobbnak, ezúttal pedig 500-on utasította maga mögé vetélytársait, mégpedig meggyőző fölénnyel. Az ugyancsak 20 esztendős Takács – Fábiánné Rozsnyói Katalin tanítványa – két napja fél kilométeren nyert, míg most 1000 méteren lett első, megelőzve Bodonyi Dórát és Fazekas-Zur Krisztinát. Takács Tamara szombaton 500 méter párosban is a legjobb volt vasasos klubtársával, Vad Ninettával. Ami a többi vasárnapi döntőt illeti, 200 méteren egyesben a kajakos Lucz Dóra győzött Vad és Fazekas-Zur előtt, míg a férfi kenusoknál az újpesti Fekete Ádám 500 méter egyesben és Hajdu Jonatánnal 200 méter párosban is aranyérmet szerzett. Férfi K-2 200-on a honvédos Balaska Márk és a szegedi Birkás Balázs volt a leggyorsabb. A Maty-éri verseny a július 14-16-án sorra kerülő plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogatott. A mostani viadal egyik érdekessége volt, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeztek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket. A háromnapos válogató az 5000 méteres versenyekkel zárult, ezekben a kajakosoknál Solti László, illetve Bodonyi Dóra, a kenusoknál pedig Varga Dávid győzött.

Brit és német siker Mogyoródon. Paul Di Resta, illetve René Rast sikerét hozta a német túraautó-bajnokság (DTM) mogyoródi versenyhétvégéje. A Mercedes brit versenyzője egy másik korábbi Forma-1-es pilótát, Timo Glockot, valamint a szintén BMW-s Bruno Spenglert megelőzve győzött a szombati első futamon. Vasárnap az Audival száguldó német René Rast bizonyult leggyorsabbnak a második versenyen. A dobogóra svéd márkatársa, Mattias Ekström, illetve a belga Maxime Martin (BMW) állhatott még fel.

Gilles Müller diadala. A luxemburgi Gilles Müller nyerte a hollandiai ‘s-Hertogenbosch városában rendezett, 589 ezer euró (181 millió forint) összdíjazású füves pályás tenisztorna férfi versenyét. A 34 éves teniszező a döntőben a 38 esztendős Ivo Karlovicot győzte le két, rövidítéssel véget ért játszmában. A luxemburgi az egész találkozón kiválóan adogatott, horvát ellenfele mindössze hét pontot tudott nyerni fogadóként. Müller pályafutása második tornagyőzelmét ünnepelhette, ezt megelőzően idén januárban, Sydneyben lett övé a trófea.

Eredmény, döntő:
Müller (luxemburgi, 4.)-Karlovic (horvát, 3.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)

Pouille szetthátrányról győzött a döntőben. A francia Lucas Pouille diadalmaskodott a 702 ezer euró (218 millió forint) összdíjazású stuttgarti, füves pályás férfi tenisztornán, miután a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a spanyol Feliciano Lópezt. Az ATP honlapja szerint a 125 perces finálé első szettjében a spanyol 1:1 után elnyerte ellenfele szervajátékát, amelyből aztán meg tudott élni a folytatásban. A második játszmában 6:6-ig mindketten hozták a saját adogatójátékaikat, a francia pedig a rövidítést követően kiegyenlített. A döntő szettben Pouille 2:2 után brékelt, majd az összecsapáson ellenfelénél több, mint kétszer annyi ászt ütő francia (29, illetve 13) harmadik mérkőzéslabdájával lezárta a találkozót. A 23 éves Pouille harmadik ATP-tornagyőzelmét aratta – mindhárom borításon tudott már nyerni -, idén a budapesti után a másodikat.

Pouille (francia, 4.)-F. López (spanyol) 4:6, 7:6 (7-5), 6:4

A Porsche sorozatban harmadszor nyerte meg a Le Mans-i 24 órás autóversenyt. Sorozatban harmadszor, összességében 19. alkalommal nyerte meg a Porsche csapata a Le Mans-i 24 órás autóversenyt, amely szombat délután kezdődött és vasárnap 15 órakor ért véget. A nyertes autót ezúttal a német Timo Bernhard, valamint két új-zélandi pilóta, Brendon Hartley és Earl Bamber vezette. A csapat annak ellenére tudott diadalmaskodni, hogy szombat este elülső tengelyprobléma miatt közel másfél órát vesztegelt a garázsban, így 22 körös hátrányba került. Ezt követően azonban a Toyota két esélyes autója kiesett, az elsőszámú Porschét pedig négy órával a befutó előtt érte utol egy súlyos technikai probléma. A második helyet az utolsó harmadban még az élen is álló Jackie Chan DC Racing szerezte meg, harmadikként a korábbi Forma-1-es pilótával, Nelson Piquet Jr.-ral felálló Vaillante Rebellion nevű csapat végzett.