Nadalt megállította Thiem

Dominic Thiem nagy meglepetésre két játszmában legyőzte a negyeddöntőben a római tenisztorna férfi versenyének nagy esélyesét, Rafael Nadalt, aki idén először kapott ki salakon.

Az osztrák játékos az egész pénteki mérkőzésen fantasztikusan játszott. Rögtön a meccs első játékában elvette spanyol riválisa adogatását, később pedig ezt megismételte. Nadal ezután már csak szorosabbá tudta tenni a szettet, de Thiem másodjára kihasználta, amikor a játszmáért szerválhatott.

A folytatásban is kiélezett küzdelmet láthatott a publikum, 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor ismét Thiem nyerte el ellenfele adogatójátékát. A 30 éves Nadalnak ezt követően háromszor is volt lehetősége egyenlíteni, de nem sikerült kihasználnia a kínálkozó lehetőséget. Ezzel szemben a 23 esztendős Thiemnek nem remegett meg a keze és újabb brékkel lezárta az 1 óra 51 percig tartó találkozót.

A két játékos három héten belül harmadszor csapott össze, korábban a barcelonai és madridi fináléban Nadal győzött, akinek 17 meccsen át tartó veretlenségi sorozata szakadt meg salakon.
A másik két, már lejátszott férfi negyeddöntő is meglepetést hozott, ugyanis kiesett az ötödik helyen kiemelt kanadai Milos Raonic és a hatodikként rangsorolt horvát Marin Cilic.

Eredmények, negyeddöntő:
férfiak (5,4 millió euró összdíjazás):
Thiem (osztrák, 8.)-Nadal (spanyol, 4.) 6:4, 6:3
Zverev (német, 16.)-Raonic (kanadai, 5.) 7:6 (7-4), 6:1
Isner (amerikai)-Cilic (horvát, 6.) 7:6 (7-3), 2:6, 7:6 (7-2)

Related Posts

• Bence Horváth

Fun fact: A felső négyesből Raonic volt a legalacsonyabb. (Raonic 196, Cilic 198, Zverev 198, Isner 208)

• Viktor

Az összes meccsen az alacsonyabb kiemelésű győzött….Na Delpi,lásunk egy új győztest!

• Manócska

Nagyon jól mondod. :)

• SnowAngel

Baj van, Williams-Muguruza döntő szett 1:1 oda-vissza brékkel. Félek, hogy ebből is állóháború lesz, és DelPoék bealszanak a végére (meg én is).

• Manócska

Én biztos nem. :) Delponak mindenképpen fogok szurkolni, akármikor is kezdődik a meccs.

• SnowAngel

Azt hiszem, én csukott szemmel is legalább olyan eredményesen tudok neki szurkolni, mint ahogy Thiem ütötte a nyerőket.

• Manócska

Á ne higgyed. Úgy nem az igazi. Tessék fenn maradni, és szurkolni.

• Nagy Mihály

Beárazó Lacinak elromlott a gépe? Vagy elment az inassal? (bocsánat)

• SnowAngel

Laci eredményesen gazdagította a fórum szókincsét, úgy látom.

• Manócska

Ne bántsd. :) Szegény biztos szomorú, mert kiesett a Főni.

Vagy elment dolgozni.

• Manócska

Az is lehet.

• Túrin

Az kizárt. A mi adónkból tartják el.

• Respectvv4laci

Vegyél vissza “táltos” az ilyen szakbarbár kóklerek mint te van romokban az egézségügy, Képzetlen semmirekellő bagázs.

• SnowAngel

Nahát, a csajok már be is fejezték, hihetetlen.

• Zsolt Szilveszter Szabó

Egy bizonyos Thomas Muster szerintem most kicsit előre dőlt a székében, összeráncolta a homlokát, és fontolgatja, hogy kilátogat az idei Garrosra…

• Manócska

Elég jól kezdődik a meccs.

• Djokovic 20+ ütéssel tesztelte DelPo fonákját, a vége break is lett.

• Manócska

Most már azért Delponak is hozni kéne a saját szerváját, ha nyerni akar.

Rossz nézni ezt a szenvedést… Akármelyik nyer, az osztrák megeszi őket reggelire. Delpo pl. fonák nélkül olyan, mint egy sebzett vad, Djoko meg mint egy életlen bicska.

• SnowAngel

Döbbenetes, mennyire más a két meccs energiaszintje. Ezek ketten olyan enerváltak, mindjárt elalszom.

😀 😀 😀 😀

Engem is csak a spanyol nyelvű stream két “énekelve beszélő” csókája szórakoztat.

• mtomiblade

azért ez most szép volt :)

Azt akarjátok mondani, hogy John Isner elődöntős egy salakos Mastersen??
    nademikrőlmaradtammamégle

Hátf@szom.

• Manócska

Na jól van, most már tényleg felébredhetne Del Potro. Nem ezért maradok fenn ilyen sokáig.

Delpo tuti, hogy az öltözőben maradt…

• Manócska

A Dimitrov elleni meccsen is szenvedett az 1. szettben, de utána magához tért. Úgyhogy van még remény.

• dagadtos

5-1-nél barátunk szerint megeszi a nyomás Djokovicot…

Ki volt ez? Toprongy?

• dagadtos

Nem, nem tudom, miféle. De hasít.

Muszáj egy jó fajta cuvée-t bontanom. :-) (Ha valami jót akarok ma estére.)

• Manócska

Lévai Ferenc. A női meccseket szokta inkább közvetíteni.

Maradt volna annál.

• Sebestyén Bence

Az fonák egyenes ma eléggé rendben van Djokovicnál.

Nem. Pont írtam.

• Djokó egy kiment labdát a zsebével kapott el, közönségnek teccett.
            Következőnek egy out-ot DelPo megemelt megint, hogy Djokó újra el tudja kapni a zsebével, de csak röhögött.

Djoko tudja, a császárok városában a “panem et circenses” még dívik. trickyboy

• Egy esőszünet hiányzik már csak…

• Manócska

Lehet hogy Delponak jót tenne.

• De akkor én az már csak reggel fogom megtudni

• Manócska

Tessék még tekerni tovább, és akkor nem alszol el. :)

• Á ez nem tekerés, szenvedés inkább a bringán…

• Manócska

Na te szegény. Akkor ne szenvedj tovább. A fiúk is elmennek pihenni az eső miatt.

• Már le is szálltam.

• SnowAngel

@disqus_XOObIqHFf6:disqus, ezt akartad?!?

• Manócska

Bocsánat. :) Azt hittem hogy ez egy nagyon jó meccs lesz.

Valami nem oké Delpónál. Iszonyú lassú.

• acmilan19889

Djoko sem valami állati gyors.A Nadal-Thiem meccset Forma-1-es tempóban tolták végig ehhez a meccshez képest.Ez ahhoz képest lassított felvétel.

Azt nem láttam, itt viszont most kimondottan rosszul és lassan reagált szinte mindenre az utolsó két gémben.

Bánhatod hogy nem láttad…Ha megtudod nézni valahol,és úgyis érdekel,hogy tudod a végeredményt,akkor ne hagy ki.Az egyik legjobb meccs amit eddig láttam.A múlt héten sajnáltam,hogy nem láttam a Nadal-Kyrgios meccset (pedig nagyon megnéztem volna),aztán mikor megláttam,hogy milyen sima lett,utólag nem is bántam.Ez viszont még így is bakancslistás meccs lenne,hogy tudom mi lett a vége.

Megnézem, Köszi!

• SnowAngel

Na jó, ti csak szurkoljatok tovább, én már kiszurkoltam magam. Remélem, eljön DelPo feltámadása, ha meg nem, akkor Thiem legalább begyűjthet még egy Top10-es skalpot Rómában.

• Manócska

Itt hagysz minket? Nahát hogy te milyen vagy.

• SnowAngel

Álmos. :)

• Sztem leginkább álmos (mint én)

• Manócska

Akkor szép álmokat nektek. :) Én nem hagyom Delpot cserben.

Most Pepe segíthetne elűzni a felhőket, hogy legalább ne kelljen itt kitámasztott szemmel ülni a hosszabbítás.hu tenisz szerető csapatának.

Most a tavalyi római döntő összefoglalója volt, ahol Murray, “Ándimorráj” 😀

• Nagy meglepetésre? Akinek ez nagy meglepetés az eddig a fasorban kapált.
    Egyébként nem tudtam nézni a meccset, rendkívüli módon bosszant, ha valaki tud valami lehetőséget a visszanézésre, dobjon meg egy linkkel.

• Xilophon

Akkor gondolom a sok-sok milliárd dolláros sportfogadóbiznisz eddig mind a fasorban kapált, hiszen 6-szoros pénzt fizettek Thiemért.

De szerencsére itt vagy nekünk te, aki utólag mindig eltalálja, ki nyert.

• Manócska

Zuhog az eső Rómában, el is halasztották a meccset holnapra. Talán nem is baj. Hátha Delpo magára talál, és mégis látunk egy jó meccset.

• ktomi93

Holnap a mérkőzés győztese 2 mérkőzést játszik? Minden elismerésem a szervezőknek hogy egy szoros és hosszúnak ígérkező meccset este háromnegyed 10kor kell kezdeni.

• Azért az, hogy Rafkót pont a Garros előtt állította meg valaki, nem lehet egy önbizalom erősítő impulzus számára a GS-re.

• Na most ismétli a movistar deportes hurrááááá!

Fel a fejjel Főni ! Párizs a tiéd!

• giotti1

Nadalnak a lehető legjobbkor jött ez a vereség. Ha Rómát végigtolta volna, nem bírta volna erővel a Garrost. Így nem lesz kizsigerelve, mire jönnek a fontos meccsek.

• A két nap pausa gyengébb pozitívum, mint a verés negatív élménye Thiemtől. Főképp ahogy kapta azt.

Oriasi gondolom mostmár összeszarja magát Thiemtől 😀 Amugy várható volt h előbb-utobb elkapja Thiem én nagyon nem vagyok boldog a mai nap után de igy kizártnak tartom h 2x egymás után megverje Főnit szval ennyi a pozitivum h nem a Garrosson kapta el .Egy ilyen versenyzői kvalitásokkal megáldott és ilyen formában lévő Főnit nem fog elkapni 2x egymás után Thiem főleg a Garros végjátékában ahol neki már tele lesz a gatya .Tavaly is “nagyot játszott” az elődöntőben, pedig neki szurkoltam.

• háromAk

Miért ne kaphatná el? Fed is elkapta 3X egymás után. Thiem megékezett az elitbe, nagyon jó a kondija és egyre jobb a feje is. Nadal hülyeséget csinált amikor ennyi nagy salakos tornán elindult. Itt nagyon kell melózni, itt is töketlenül szaladgált az alapvonal mögött fel-alá. Nem olyan biztos az a Garros, mert ott van még Kyrgios Zverev, Djoker (feltámadhat) és egy bármikor robban(hat)ó Waw is. Persze a sorsolástól függ. Várjuk ki nagy meccseket vizionálok.

És ráadásul panaszkodik, hogy túl sok meccset kell játszani. Mennyi a “kötelező”? És már ő is elmúlt 30.

• Xilophon

Ha sok meccset játszik, akkor az a baj, ha keveset játszik, akkor meg az a baj. Hiszen Nadalról van szó. Objektív vélemények.

Kyrgios LOL nyert már meccset idén salakon?

• giotti1

A meccset nem láttam, nem tudom, mekkora verés volt, de ha még két nehéz meccset kellett volna játszania a két nap alatt, majd egy hét múlva esetleg beleszaladni a Garroson néhány négy-, vagy ötszettesbe – azt nem biztos, hogy bírta volna.

• Érdemes lenne megnézned, jól kócsingoltunk Dominak :), most lényegesen beljebb állt fogadáskor is és jóval beljebb ütötte az alapvonaliakat is, mint eddigi meccseiken. Brutál kemény ez a srác, pedig még nincs teljesen készen.

A vereség soha nem jön jókor. Még akkor sem, ha mindenki tudja, hogy minden győzelmi széria egyszer véget ér. És már nem csak a “nagyoktól” kell tartania, hanem a fiataloktól is!

• Xilophon

Nadal biztos nagyon tart a fiataloktól. És oka is van rá, hogy tartson a fiataloktól. Objektív vélemények. Hiszen Nadalról van szó,

A salakszezonnak két hét múlva vége. Jönnek a kevésbé kedvenc borítások.

• Xilophon

Ez valamiféle magyarázat akar lenni az általad előzőleg írt összefüggéstelenségre? Csak szólok, hogy egy újabb összefüggéstelenséggel sikerült megfejelned.

Figyi, én tudom, hogy milyen ellendrukkernek lenni. Nekem is van olyan teniszező, akit nem szeretek ezért vagy azért. De veled ellentétben nem írogatok róla hülyeségeket össze-vissza. Nőjél már fel végre.

• András Kovács

Ez valòban ìgy van!!!!

• Xilophon

Jól látom, hogy fél 2-kor elkezdik a negyeddöntőt Delpó-Djokóék, majd 8-kor elődöntőzik a győztes? Ez milyen szint már.

• SnowAngel

Nyugodtan berakhatták volna első meccsnek déltől, de inkább a lányokkal kezdenek. Nem értem a logikát, hacsak nem az, hogy túl későn végeztek tegnap este.

• ktomi93

Minden elismerést megérdemelnek a szervezők.

• SnowAngel

A római torna legjava az emberi oldal: a közönség és a szervezők.
          Mod: a salak minősége után.

-3!

Nadal ujjai nagyjából egy hatvanéves emberét idézik. Akkor mi lehet belül… :-O Kicsit off: Delpoval és Djokoval kissé kibaszarintottak. Egyikük ma legalább másfél meccset fog játszani.

• Xilophon

“kissé”

• SnowAngel

A Salakkirály mellé megérkezett a Salakherceg. Kommentekben már megkapta The Prince of Clay titulust.

Még kicsit korai a jelző, de a játék biztató. Lesz még az egykezes fonáknak diadalmenete!

Találó

• MókaMiki

dfd

• SnowAngel

A digi megint kitesz magáért. Babosék a döntőért harcolnak a Makarova/Vesnina első kiemelttel, ehelyett mindenféle unalmas és érdektelen visszajátszás és műsorajánló megy. Nekem is van egy ajánlatom számukra!

• SnowAngel

Most mondják, hogy olyan pályára rakták a női páros elődöntőt, ami nincs bekamerázva, ezért nem tudják közvetíteni! Zseniális olasz szervezők, újfent.
      Mod: és bocs a digitől!

• Manócska

Most kivételesen nem a Digi a hibás. Az olaszok nem kamerázták be azt a pályát, ahol ők játszanak.

• SnowAngel

Hallottam én is, és csak értetlenkedni tudok a szervezőkön. Ja, és bocs a digitől. Amúgy nem hiszem, hogy csak ez az egy pálya lenne bekamerázva, miért pont a kamera nélkülire rakták a páros elődöntőket?