Piros Zsombor meccslabdát hárítva nyert top 100-as teniszező ellen

Piros Zsombor meccslabdákat hárítva három játszmában, 3:6, 7:5, 6:1-re nyert kedden az első helyen kiemelt francia Julien Benneteau ellen az Új-Kaledóniában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna első fordulójában.

A 18 éves magyar játékos pályafutása során először győzött le top 100-as riválist, ellenfele az 56. az ATP rangsorában. A világranglistán 631. Piros a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben pedig az amerikai Noah Rubin (201.) lesz az ellenfele.

Babos Tímea könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású, sencseni keménypályás női tenisztornán. A nyolcadik helyen kiemelt Babos (55. a világranglistán) a legjobb 16 között a lengyel Magda Linette-et (72.) győzte le kedden két sima játszmában, mindössze 63 perc alatt. A magyar teniszező következő ellenfele a negyedikként rangsorolt román Irina-Camelia Begu (43.) vagy az orosz Jekatyerina Alekszandrova (96.) lesz.

Bogdan (román)-Giorgi (olasz) 6:4, 6:2

Fucsovics Márton, oldalán Mihail Kukuskinnal, búcsúzott az első fordulóban az indiai Púnában zajló, 501 ezer dollár (130 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna párosversenyében. A magyar, kazah duó az első helyen kiemelt Robert Lindstedt, Franco Skugor svéd, horvát duóval találkozott a 16 között, s két sima játszmában szenvedett vereséget.

Fucsovics egyesben még versenyben van, a nyolcaddöntőben – szerdán – a negyedikként rangsorolt francia Benoit Paire-rel csap majd össze. A púnai torna most először szerepel az ATP-versenynaptárban.

Eredmény (a torna honlapjáról):
páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Robert Lindstedt, Franco Skugor (svéd, horvát, 1.)-Fucsovics Márton, Mihail Kukuskin (magyar, kazah) 6:4, 6:1

via MTI

Related Posts

• Manócska

Zsombor egy nagyon szimpatikus fiú. Örülök a győzelmének, és nagyon szorítok neki azért, hogy mindent ki tudjon hozni magából a pályafutása során, ne akadályozzák az előre jutását különböző sérülések.

• SnowAngel

Ez így még jobban hangzik, hogy Benneteau az 1. kiemelt volt. Az első szettben mintha Zsombornak erőnléti problémái lettek volna, de szerencsére tévedtem. Nagyon tetszett, hogy végig higgadtan játszott, és különösen a 2. szettben nem adta fel. Ebben Benneteau 3x brékelt, de Zsombor mindig rögtön visszajött, meccslabdát is hárított, utána egy nagyon küzdelmes játékban brékelt és kivívta a döntő szettet. A brék után B. ápolást kért, nem tudom, mi baja volt. A többi már történelem. Szép volt, Zsombor! Nem csak az eredmény, hanem a játéka is nagyon biztató volt.

• A vele készült interjúból kiderült, hogy Benneteau egy annyival magasabb szinten játszik, mint amivel ő eddig találkozott, hogy kicsit megilletődött volt az elején és igyekezett felvenni a ritmust. Azt mondta, hogy a francia olyan szinten megfuttatta, mint korábban még semmi :) Ennek fényében szerintem fantasztikus a győzelem, főleg, hogy két ászértékűvel hárított meccslabdákat és ez jelzi, hogy egyelőre a feje is a helyén van Zsombornak. Nagyon drukkolok a fiúnak!

• SnowAngel

Köszi, sajnos az interjúról lemaradtam (fél szemmel Federerre is figyelnem kellett :P). Az nagyon átjött, hogy a 2. szettre mennyire egyben volt, higgadtan játszott, és volt néhány kifejezetten bravúros ütése is. Örülök, hogy elcsíptem a meccsét. Federer erős konkurencia volt, de azért eleget láthattam Zsombor játékából is.

• Manócska

Fél szemmel?! 😉

• SnowAngel

Lebuktam! Nagyon kíváncsi voltam, hol tart Zsombor, és amit láttam, azért érdemes volt ott maradni, illetve megosztani a figyelmemet.

• Xilophon

Egyébként lehet olyat mondani róla, hogy jól játszik, élvezetes tenisze van, van egyáltalán valami stílusa, stb?

• SnowAngel

Én nem mernék ilyen kijelentést tenni. Igazán jellegzetes megoldásokat, vagy jól felismerhető mintát nem tudok felfedezni, vagy olyat sem, mint Shapovalovnál, hogy “mindenből a legjobb” mintákat követné. Elég jól variálja a játékot, de még semmiben nem olyan határozott, hogy azt a védjegyeként tudnám azonosítani. Meg ehhez én “teniszszakmailag” nagyon kevés vagyok.

• Xilophon

Ostapenko, Giorgi, Barthel kiesések, ráadásul ilyen könnyen – mind dislike. :(

• SnowAngel

Ostapenko kiesett? Nahát, vérzik a szívem! (nem) 6:1 6:4 Krystina Pliskovától azért kicsit gáz. Timinek könnyebb dolga lehet a döntőben. Sajnos Muguruza is búcsúzott, ráadásul döntő szettben, brékelőnynél adta fel, valószínűleg megsérült. A fiúknál számomra Shapovalov a kellemetlen meglepetés, Kyle Edmundtól kapott ki.

• Túrin

Edmund is nagyon jó, USO-n is szoros meccset játszottak, amíg a brit meg nem sérült. Sztem Edmund feljövőben, ők Shapoval eléggé ki-ki meccseket fognak játszani a jövőben is, hacsak valamelyikük nem robbant.

• SnowAngel

2016-ban is jó volt az USO-n, megverte Isnert is. Érdekes, mert azt mondja magáról, hogy a salak a kedvence, de a tavalyi szezonja nem volt olyan átütő. Jó a srác, nagyon stabil kemény helyzetekben is. Sock ellen láttam Párizsban a meccsük egy részét, kevésen múlt (64 67 67). Winston Salemben nagyon nem szerettem, amikor Marcit 62 61-re verte, de igazából Marci ott nem volt jó, Edmund meg igen. Most nem sokat láttam a meccsükből, de határozottan jobbak az idegei, mint Shapovalovnak. Viszont Shapovalovnak jóval színesebb a játéka, bővebb a repertoár, csak kicsit kapkodósan játszik. Tudod, hogy azon a bizonyos Davis Cup meccsen is egymás ellen játszottak, mikor Shapovalovot leléptették a székbíró lelövéséért?

• SnowAngel

Piros Zsombor a tornán eddig begyűjtött 13 pontjával 75 (!) helyet jött előre, most 556.