Djokovic: Keserédes nosztalgia

Lehet, hogy Novak Djokovic könyöksérüléssel bajlódik, sőt egy kisebb műtéti beavatkozáson is átesett, a humorérzékét azonban egyáltalán nem vesztette el.

A korábbi világelső posztolt egy videót az egyik közösségi oldalon a 2012-es, epikus Ausztrál Open-döntő eredményhirdetésének emlékezetes jeleneteiről.

Épp zajlik a ceremónia, a döntő két résztvevője, Rafael Nadal és ő pedig ott állnak, vagyis inkább csak dülöngélnek, imbolyognak és próbálnak valahogy talpon maradni. Halálosan kimerültek mindketten. Végül aztán a szervezők, mint emlékezhetünk, megszánták őket, és behoztak nekik két széket, valamint egy-egy palack vizet.

No wonder we need rehab now 😂😂 @rafaelnadal

22.8k Likes, 529 Comments – Novak Djokovic (@djokernole) on Instagram: “No wonder we need rehab now 😂😂 @rafaelnadal”

“Nem csoda, hogy most mindkettőnknek rehabra van szüksége” – írta Djokovic az Instagramon.

Ez volt az az év, amikor Nole az elődöntőben egy közel ötórás meccsen verte Andy Murray-t. Majd jött a finálé, ahol a szerb 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 7:5 arányban, 5 óra és 53 percnyi játék után, valahogy legyűrte Nadalt az open éra leghosszabb Grand Slam-döntőjében.

The Greatest Final Ever! | Australian Open 2012

Novak Djokovic wins the longest Grand Slam final in history, overcoming Rafael Nadal in an epic five-set encounter. Subscribe: http://bit.ly/AustralianOpenTV Welcome To The Official Australian Open TV YouTube Channel. Here you will find exclusive clips and footage from Australian Open tournaments as well as player interviews featuring the likes of Novak Djokovic, Serena Williams, Roger Federer, Maria Sharapova, Andy Murray, Rafael Nadal and Martina Hingis.

Rafa megsérült az Ausztrál Openen, most azonban már jól van, és jelezte, ott lesz az eredetileg is tervezett acapulcói tornán. Djokovic pedig elkezdte a rehabilitációt az operációt követően.

Reméljük, a nehezén már mindketten túl vannak.

A big thank you to everyone for the support I’ve received since Friday’s announcement. Looking forward to sharing my rehabilitation and progress! 💪🙏

144.1k Likes, 1,938 Comments – Novak Djokovic (@djokernole) on Instagram: “A big thank you to everyone for the support I’ve received since Friday’s announcement. Looking…”

via

Related Posts

• zoli62

Az tényleg egy embert próbáló meccs volt.

• Nicolas

Kettejük párharcában az egyik legemlékezetesebb meccsük nagyon magas színvonal volt,talán még a 2013 Garros volt elég epikus.

• zoli62
      • Nicolas

Igen jó kis meccs volt, Novaknak is volt több meccslabdája egy hajszálon múlt ez a meccs.

• zoli62

Djokovic már itt megérdemelte volna a győzelmet. Szerintem itt voltak mindketten erejük teljében.

• Regő Feczkó

Nole ereje teljében 2009-ben?!

• Nicolas

Igen az mondjuk pont nem igaz Nole itt még nagyon messze volt a csúcs Djokovictól.
            Itt még a Gluténérzékenységét se kezelték ki.

Egyébként a 2009-es se igazán tartozik a csúcs-Nadalok közé

• zoli62

Persze, mert ott volt az a fránya sérülés az RG-n, ahol toronymagas esélyes volt.

• Túrin

Hát persze. Ja, nem. Söderling leütötte a pályáról.

• zoli62

Mondjuk sérült is volt, nem? Tudod, ő sérülékenyebb, mit Federer.

• Nicolas

Nyilván az is igaz :)

• zoli62

Azért itt is már elég jól ütötte a labdát. Azért írtam, hogy ereje teljében volt, mert másképp nem tudott volna salakon Nadallal négyórás két szettre menő meccset játszani.

• Manócska

Szegények tényleg teljesen kész lettek az erejükkel annak a meccsnek a végére. Én azért remélem, hogy fogok még tőlük nagy meccset/meccseket látni.

Én azt gondolom, hogy a Djokovic-Nadal a legizgalmasabb rivalizálás

• Manócska

Én még igazából azon nem gondolkoztam el hogy számomra melyik a legizgalmasabb rivalizálás. Imádom a feszült, drámai fordulatokkal teli meccseket. Épp ezért ugyanúgy szeretem pl. a Djoko-Federer, a Djoko-Wawrinka, Djoko-Del Potro meccseket, stb.. is, mint a Djoko-Nadal összecsapásokat. Nekem az a lényeg hogy izgulni lehessen egy találkozón, egészen a kézfogásig. :)

Ugyanígy vagyok ezzel, és az általad felsorolt rivalizálások mind nagyon izgalmasak szerintem is. A Federer-Nadal meg a Djokovic-Murray rangadók viszonylag ritkán tudnak látványosak, izgalmasak lenni, mikor azok, akkor nagyon. Federer-Murray eléggé látványos, annál kevésbé izgalmas. Na meg egy jó Federer-Kyrgios.. :)

• Manócska

Tavaly még a Nadal-Dimitrov meccsek voltak nagyon jók, izgalmasak.

True!

• megiscsak

Nekem minden ami Djoko-val kezdődik, de lassan már elvonási tüneteim lesznek :( De azért az is szükséges, hogy legalább az egyik játékost kedveljem-szeressem.
          És lassan jön Wawrinka !!!

• Manócska

Bizony jön. :) Már nyert egy meccset is, és most is megvan már neki az első szett.

• Németh Péter

Ez a meccs epic volt, ezt elfelejteni nem lehet! Volt egy labdamenet, ahol Nole össze is esett.

• Bence Horváth

De nem hiányzik ez a salakos borítás.

Talán best match ever

• zoli62

Legalábbis az egyik legjobb és legküzdelmesebb keménypályás meccs.

• Túrin

Hú, de nem értünk egyet.
        De te sem magaddal, te McEnroe istenítő. Mindennek ellentmond a meccs, amit eddig előadtál. Ez mutatja trollságod magas fokát.

• zoli62

Látod, hogy mennyire egyoldalúan látsz valakit.

• megiscsak

Amikor 2:2, 4:2-es Nadal vezetésnél – talán 30:15-nél – a Nadal egy ajtó-ablak ziccert out-ra ütött, és a többit már mindenki tudja.

• zoli62

Ott, akkor nem jól összpontosított. Az ilyen hibákből akkoriban a játékában még nagyon kevés volt. Azóta ezek folyamatosan szaporodni kezdtek.

• acmilan19889

Csodálom,hogy eddig még nem jelent meg egyetlen “pólótépős szerb geci” hozzászólás sem.
    A legnagyobb meccs volt amit valaha láttam,az 1992 február rotterdami Becker-Courier előtt.
    Az “csak” 5 óra 5 perc volt,szett 0-2-ről,és 3 meccslabdáról megfordítva.
    Vámos arcát érdemes nézni mikor a meccslabda után jönnek le.Totál pipa a pali.

• Xilophon

Nálam mondjuk nem a legnagyobb, de tényleg nagyon nagy szám volt, minőségi cucc, talán annak az évnek a legjobb meccse. Mondom ezt annak ellenére, hogy végül “elvesztettük”. Szerintem mi, nézők is hasonlóan imbolyogtunk már a végére. :)

Én legjobbnak nem is tudom, mit tudnék így kikiáltani. A 2015-ös Garrosos Djokó-Wawrinka döntő nálam biztos ott van a legjobb 2 között. :) De a tavalyi AO döntő is nagyon minőségi volt (amit persze megint csak “elvesztettünk”, de nálam fő a minőség).

Nálam nem csak azért a legjobb,mert végül is Joker nyert,hanem én az előzmények függvényében is nézem.Előtte pénteken a Murray elleni 4 óra 55 perces gyilkos meccs,aztán vasárnap pluszban ez.És ahogy már írtam,maga az egész meccs ahogy hullámzott,előny itt,előny ott,mindegyiknek volt esélye hogy a maga javára fordítsa a meccset,aztán ez Jokernek sikerült.
        A 2015-ös Garros döntő bennem csak a bukta miatt,és Waw szuperjátéka miatt maradt meg.Ott Djokovicot nem láttam annyira élesnek,hiába hozta el az első szettet.
        A 2012-es AUS döntő egyenlő erők küzdelmét hozta,ezért lett a Djoko-Nadal meccs ekkora csata.

• Túrin

Djokovic az első szettet leszámítva végig sokkal jobb volt. A saját hülyeségén múlott, hogy majdnem elbukta.

Kérdés mi számít “hülyeségnek”?
            Nadalnak is volt break-előnye az ötödik szettben,aztán mégis bukta a meccset.
            Akkor az az ő hülyesége volt?
            Vagy csak a másik jobb?

• Túrin

Nadal breakelőnye az ötödikben már következmény volt. A játék képe alapján Djokonak eleve nem lett volna szabad eljutni odáig . A 2-4. szettekben a 4. végéig lejátszotta Nadalt a pályáról. Ott meg a kegyelemdöfés helyett elbohóckodta.