Sharapova szettvereség nélkül elődöntős Kínában

A korábbi világelső orosz, Maria Sharapova megverte a svájci  Stefanie Voegelét a kínai Tiencsinben zajló tenisztornán, ahol ezzel döntőbe jutott. Ez a második alkalom, hogy az ötszörös Grand Slamgyőztes fináléba jutásért játszhat, azok után, hogy visszatért doppingeltiltásából.

A győzelemhez egy óra és öt percnyi játékidőre volt szüksége a tornán szabad kártyával induló Sharapovának, aki 6:3 6:1-re nyert a világranglistán jelenleg 196. helyen jegyzett Voegele ellen. A világranglistán jelenleg 86. orosz teniszezőnő még nem vesztett szettet a kínai tornán, ahol masszív és hihetetlenül hatékony tenyeresekkel játszik.

Voegele a találkozó első játszmájának legelső gémében ugyan brékelte a lassan ébredő oroszt, – aki három ki nem kényszerített hibát és egy kettős hibát is ütött ebben a játékban – de Sharapova ezután képes volt egyből visszavenni az elvesztett adogatását. Beszédes statisztika, hogy a teljes meccsen az ex-világelső 85%-ban megnyertet a pontokat az első szerváiból, a jól működő tenyereseivel pedig ezúttal is képes volt megtörni ellenfelét.

Az első játszmát végül egy semmire nyert gémmel fejezte be Sharapova, aki ezután zsinórban öt játékot megnyerve biztosan uralta a második szettet és gyakorlatilag eldöntötte a meccset, amelyet végül egy tenyeres nyerővel bejezett be.

A döntőbejutásért a Shuai Pneg-Sara Sorribes Tormo mérkőzés győztese vár majd Maria Sharapovára, aki azok után, hogy idén április óta újra játszik, másodszor küzdhet a fináléba jutásért. A meldonium használata miatt eltiltott játékos tavasszal a stuttgarti tenisztornán, ahol szabadkártyásként tért vissza, egyből elődöntőbe jutott, ahol azonban Kristina Mladenovic három szettben búcsúztatta, ezért, ha a következő fordulóban is nyerne, idén először jutna tornadöntőbe.