Michael Jordan legendás meccse ma 20 éves

shadow

Napra pontosan húsz évvel ezelőtt rendezték az NBA 1997-es döntőjének ötödik mérkőzését, amely a Michael Jordan vezette Chicago Bulls és a Karl Malone, John Stockton fémjelezte Utah Jazz között zajlott. A párharc végkimenetelét nagyban befolyásoló összecsapást a Bulls nyerte szoros csatában, köszönhetően Jordan emberfeletti teljesítményének. A valaha volt legnagyobb ezen a meccsen is varázsolt, ráaádul tette mindezt lázas betegen.

A találkozóra 2-2-vel érkeztek a csapatok, mindkét gigász hozta a maga meccseit. Az ötödik összecsapást Utahban rendezték és végül a Bulls 90-88-ra nyert, ám nem pusztán az eredmény miatt maradt örökre emlékezetes a találkozó, hanem Michael Jordan miatt, aki immáron sokadszorra bizonyította, hogy emberfeletti teljesítményre képes. Jordan 38 ponttal zárta a csatát, ezen kívül lekapott még 7 lepattanót, kiosztott 5 gólpasszt és "ellopott" 3 labdát is. Már pusztán ezek a számok is kimagasló produkcióról tanúskodnak, ám MJ mindezt úgy hozta össze, hogy lázas beteg volt, komoly ételmérgezéssel (egyesek szerint influenzával is) bajlódott, de még így is vállalta a játékot és vezette győzelemre csapatát idegenben.

A Bulls ezt követően hazai pályán 90-86-ra megnyerte a párharc hatodik meccsét is és ezzel ötödik bajnoki címét ünnepelhette.

Chicago Bulls

PlayerGPGSMPGFG%3FG%FT%RPGAPGSPGBPGPPG
Randy Brown504.8.200.0001.0000.20.20.20.20.8
Jud Buechler608.7.500.250.5001.20.30.50.51.7
Jason Caffey503.4.000.000.0000.40.20.00.00.0
Bison Dele6020.2.472.000.5383.30.81.00.26.8
Ron Harper6627.0.344.273.6674.52.31.01.04.8
Michael Jordan6642.7.456.320.7647.06.01.20.832.3
Steve Kerr6019.5.360.2501.0000.81.00.70.24.3
Toni Kukoč6023.3.405.556.8003.22.70.20.08.0
Luc Longley6621.8.606.000.2003.81.20.70.56.8
Scottie Pippen6642.8.421.375.7788.33.51.71.820.0
Dennis Rodman6627.2.250.167.3757.71.50.70.22.3

Utah Jazz
 

PlayerGPGSMPGFG%3FG%FT%RPGAPGSPGBPGPPG
Shandon Anderson4021.0.316.250.6671.80.51.00.04.3
Antoine Carr609.8.409.000.0001.70.80.00.03.0
Howard Eisley6010.5.500.500.9000.72.50.20.05.3
Greg Foster6016.0.476.333.9233.50.70.30.35.5
Jeff Hornacek6634.3.379.375.8463.52.20.70.012.0
Adam Keefe407.5.333.000.5001.80.30.30.30.8
Karl Malone6640.8.443.000.60310.33.51.70.323.8
Chris Morris6011.5.471.500.0001.70.20.30.53.5
Greg Ostertag6621.8.400.000.5007.30.30.51.54.3
Bryon Russell6638.7.390.441.8755.80.70.80.211.3
John Stockton6637.5.500.400.8464.08.82.00.515.0