Kosárhét – az év utolsó krónikája

Nemzetközi kupafordulót ugyan nem rendeztek, de mégis értek bennünket örömök e téren. Beszámoltunk már Durázi Kristóf kiváló teljesítményéről, de a Twitteren akadtunk arra az infóra, hogy a nemrégiben életre hívott sorozat történetében még senki nem szedett egy meccsen 19 lepattanót, azaz a 19 éves szombathelyi tehetség történelmet írt. Naná, hogy bekerült a forduló csapatába, Perl Zoltánnal karöltve. Még egyszer gratulálunk.

Hét közben így két elmaradt bajnokit is tudtak pótolni a felek. A KKK szinte ugyanúgy kapott ki, mint legutóbb a Szolnok ellen. Három negyeden át jól tartották magukat Fehérváron, de a végén megmutatkozott a két csapat közötti különbség. Mindkét gárda komoly sorozatban van, hiszen az

Alba zsinórban ötödik győzelmét, míg a Kaposvár sorrendben hatodik vereségét (!) könyvelhette el.

Ki gondolta ezt „Somogyországban” ősz elején, amikor Hendleinék 4 győzelemmel a tabella élén álltak? Alba Fehérvár – Kaposvári KK 73-64 (19-19, 23-17, 15-12, 16-16)

A Falco Jászberényben vizitált és gyenge kezdés után is győzni tudott. Govens most sem kapott sok pihenőt Sekulovic mestertől, hiszen 38 percet töltött a parketten. JP Auto-JKSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-90 (20-15, 22-25, 15-24, 14-26)

Juhos Levi viszont jó ideig semmit nem tud ott tölteni. A talán élete legjobb formájában játszó szegedi magasember számára a válogatottság sem volt már elérhetetlen álom, de súlyos bokasérülést szenvedett és keddi operációja után előreláthatólag 2 hónapos pihenő vár majd rá. Mielőbbi gyors felépülést kívánunk!

Immár negyedik mérkőzését játszott az Egis Körmend az Alpok Adria Kupában. Aktuális ellenfelük a szlovén KK Sentjur Tajfun volt. A győzelmekhez szokott vasi publikum alig hitt a szemének, hogy a csoportutolsó több negyedet is megnyerve nem akarta megadni magát. Hiába vezetett többször is 10 pontos előnnyel a Potocnik-gárda, a 39. percben még 88:86-is állt az eredményjelzőn. A végjátékban azonban már csak hazai kosarak estek, így a Davisék természetesen továbbra is vezetik csoportjukat.

Csütörtökön Hanga Ádámékra egy idegenbeli El Clásico várt, de ez nem sikerült jól számukra. Újabb vereségük azt jelenti, hogy  immár csak 12. helyen állnak az Euroligában. Real Madrid – FC Barcelona Lassa 87-75. A csodagyerek, Doncic ráadásul szinte egész pályás kosárral is büntette Ádiékat.

Pénteken aztán a forduló csúcsragadóját rendezték Szombathelyen. A sportág kedvelői előtt ismert, hogy a két gárda egy csoportban játszott a Fiba Europe Cup-ban, azaz immár harmadik csörtéjükre készültek, de először a hazai pontvadászatban. Az első félidő úgy zajlott le, mint egy oktatófilm. Szinte minden egyes támadás után fordult a vezető fél személye, azaz a Falco és a Szolnok két negyed után nem bírt egymással (50:46). Aki viszont másfél perccel később foglalta el helyét a nagyszünet után, az máris azt láthatta, hogy 10 pontos hazai fór állt a táblán, mert Andricék nem bírtak a fehérorosz Alekszandar Pustahvar-ral aki szórta a triplákat. Az Olaj csak nehezen állt fel a “mélyütésből”. Illetve csak állt volna, mert Perl Zoltánnal nem lehetett bírni. A válogatott kiválósága igazi vezére volt csapatának, és azt kell mondanunk, a sárga-feketéknél alig volt gyenge teljesítmény, míg szolnoki oldalon több is, így nem meglepő, hogy immár másodjára is legyőzte a Falco a tiszapartiakat, és az sem meglepő, hogy ekkora különbséggel.

Magyarországon Vojvodáék még csak Vas megyében kaptak ki.

Kaposvár zsinórban elszenvedett hetedik veresége (!) után a vezetőedző, Fekete Ádám lemondott. Képünk a hosszabbításos kaposvári meccsen készült.

Eredmények:

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, alapszakasz, 11. forduló:

DEAC – Pécsi VSK-VEOLIA 83-73 (19-16, 23-22, 23-16, 18-19)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 95-77 (27-27, 23-19, 28-24, 17-7)

Alba Fehérvár – JP Auto – JKSE 68-55 (17-11, 26-11, 8-18, 17-15)

Atomerőmű SE – MAFC 74–65 (20–17, 14–18, 21–11, 19–19)

Kaposvári KK – KTE-Duna Aszfalt 64–66, h.u. (13–22, 17–9, 22–22, 9–8, 3–5)

Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 79-80 (23-24, 16-23, 20-17, 20-16 )

Sopron KC –Zalakerámia ZTE KK 84-91 (19-22, 20-19, 19-25, 26-25)

Ez volt 2017 utolsó kosárlabda összefoglalója. Köszönjük egész éven át tartó megtisztelő figyelmeteket! Minden kosárlabda barátnak békés, boldog ünnepeket kívánunk! 2018-ban folytatjuk.