Kosárhét – Hanga is kitüntetett

Magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Balog Zoltán miniszter Hanga Ádámnak, korunk legjobb magyar kosárlabdázójának. Ádi helyett nagypapája vette át a díjat.

Sajnos, ahogyan az várható volt, az odavágók után csapataink befejezték az európai kupaszereplést.

Körmend egy gyakorlatilag tét nélküli meccsen verte az olasz bajnokot, de egy itáliai klub, főleg a bajnok legyőzése akármilyen körülmények között komoly fegyvertény. Egis Körmend (magyar) – Umana Reyer Venezia (olasz) 88-86 (22-29, 23-23, 20-12, 23-22) összesítésben 169-139.

Az Albának is a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.  Lóránt Péter is elmondta az egyik sporttelevízió reggeli műsorában, hogy jogosan léptek tovább a litvánok, de nagyon nagy kár azért a kinti első negyedért. Alba Fehérvár (magyar) – Juventus Utena (litván) 78-76 (25-21, 21-19, 17-18, 15-18) összesítésben 163-152.

Ezzel véget ért tehát a magyar csapatok számára a nemzetközi kaland. Úgy véljük, mind a négy indulóra büszkék lehetünk, méltóképpen képviselték a magyar kosárlabdázást határainkon túl.

Hát még milyen büszkék vagyunk a soproni lányokra, akik a török sztárcsapat, a Fenerbahce „testén át” jutottak a legrangosabb európai kupasorozat négyes döntőjébe. Sopron Basket – Fenerbahce 67-46 (17-21, 16-10, 19-12, 15-3). Gratulálunk nekik is természetesen!

Idehaza a hosszú hétvége slágere a Szolnok-Szombathely rangadó volt. A két csapat már négyszer találkozott az idei szezonban (2:2). Az Olaj olyan stabil volt az elmúlt 22 fordulóban, hogy még múlt heti, váratlan hazai veresége (a Körmendtől) ellenére is magabiztosan vezette a tabellát. Azaz még a hazai botlás is belefért Vojvodáéknak. Persze a Falco legyőzése mindig jó gyógyír lehet a sebekre, a másik oldalon viszont visszavágásra készültek, hiszen alig pár hete Perl Zoltánéknak esélyük sem volt a kupadöntőben Perryék ellen.

És most sem igazán. Az első félidő totális “pusztítást” hozott szolnoki részről (51:33), így a nézők a szünetben akár haza is mehettek volna. A Falco azonban a második félidőben szebbik arcát mutatta és 23 pontos (!) hátrányból egészen ötig küzdötte fel magát, de akkor Milosevicék megint megrázták magukat, és 10 ponttal megnyerték a rangadót. Képünkön a liga talán két legjobb (amerikai) irányítója, azaz Perry (a labdával) és Govens.

Komoly feltámadások a hátsó régióban!

11 vesztes meccs után (!) győzött újra a DEAC, ráadásul idegenben. A Martinic-Jones-Armwood légiós trió mellett Bognár Kristóf is kimagaslóan teljesített, így született meg a hajdúságban rég várt győzelem. Érdekesség, hogy a 11 mérkőzéses nyeretlen szériát a PVSK foglalta keretbe, hiszen december 15-én az ezt megelőző utolsó győztes meccsen szintén Csirke Ferenc csapata volt az ellenfél.

A legnagyobb bravúr azonban nem a debreceniek nevéhez köthető, hiszen a szintén kiesés elől menekülő Jászberény simán verte a bajnokot. Az Alba motiválatlanságát mi sem bizonyítja jobban, hogy egyetlen támadólepattanót sem gyűjtöttek. Bevalljuk, ilyet még kosárlabda meccsen nem tapasztaltunk. A berényiek amerikai hátvédje, Devante Wallace 27 pontja és remek mezőnymunkája 32-es VAL-számot eredményezett. A Körmend ugyan vért izzadva legyőzte a Szegedet, a forduló nagy nyertese egyértelműen az Olaj lett, hiszen a Falco és Alba botlása következtében szinte biztosan alapszakasz-győztesnek tekinthető.

Simán, végig vezetve győzött a MAFC is. Az egyetemisták már ez első negyedet 19 pontos előnnyel zárták a halovány Paks ellenében. A Hot – Cvetkovic duó vezetésével sikerült is megőrizni ebből tizenegyet a végjátékra, így Garai Péter tanítványai négy zakó után örülhettek újra.

A szintén veszélyzónában lépkedő Sopron nem volt képes egy egerszegi bravúrra. Többször is le tudott dolgozni tetemesnek tűnő hátrányt, de Bencze Tamás fiai hozták a kötelezőt.

Így most az alsóház állása:

1. Jászberény 8:15
  2. DEAC 7:16
  3. Sopron 5:17 (22 mérk.)
  4. MAFC 5:18

A (középszakasz utáni) két utolsó  játszik majd a kiesés elkerülésért.

Eredmények:

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, alapszakasz, 24. forduló:

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 84-74 (25-16, 26-17, 21-22, 12-19)

JP Auto-JKSE – Alba Fehérvár 82-72 (22-20, 23-18, 20-12, 17-22)

PVSK-VEOLIA – DEAC 81-88 (31-26, 22-24, 15-20, 13-18)

MAFC – Atomerőmű SE 89-78 (32-13, 21-18, 17-27, 19-20)

Zalakerámia ZTE KK – Sopron KC 96-86 (27-22, 20-17, 23-27, 26-20)

Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-72 (10-17, 22-12, 15-23, 30-20)

KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 82-68 (22-15, 25-17, 20-23, 15-13)