A Szolnok az Egert, az FTC az OSC-t küldte haza nagy zakóval

Két szuperrangadót is rendeztek a férfi vízilabda-bajnokság felsőházának 4. fordulójában, de egyik sem bizonyult annak a medencében. A Szolnok az Egert ütötte ki 16-7 arányban, míg a Ferenváros az OSC ellen diadalmaskodott 12-5-re. Összefoglalónk.

A címvédő Szolnok és a tavalyi ezüstérmes Eger a Bajnokok Ligájában már kétszer is találkozott egymással idén, a hevesiek mindkétszer nyertek, most viszont alaposan visszavágtak a Tisza-partiak ezért a két vereségért. Cseh Sándor csapata már az első negyedben 6-2-re, a félidőben pedig 9-3-ra vezetett. A végén majdnem meglett a tíz is közte (16-7). Nagy pofonba szaladt bele az Eger, pedig Dabrowski Norbertnek az volt a célja, hogy csapata minden, majd az elődöntőben szereplő ellenfelet legyőzze egyszer. Ez még összejöhet - az OSC-t oda-vissza legyőzték -, de az őket Egerben felülmúló FTC-hez például idegenbe mennek majd.

Dabrowski tervét a Ferencváros már végrehajtotta, hiszen Varga Zsolt pazar formában pólózó együttese a Szolnokot és az Egert is idegenben győzte le, szombaton pedig az OSC skalpját is begyűjtötte. A négygólos Varga Dénes vezette FTC Märcz Tamás vigyázó szemei előtt 5-0-ra meglépett, az újbudaiak csak ekkor, már a második negyedben szerezték első találatukat. 7-1-re, majd 8-2-re is vezettek a Komjádiban Madaras Norberték, Szolnok-OSC kupadöntős feelingje volt a meccsnek. Annak a decemberi partinak 13-4 lett a vége, ennek 12-5. A Ferencváros - a Szolnokhoz hasonlóan - mindhárom közvetlen riválisát legyőzte már legalább egyszer a bajnokságban. Az OSC továbbra is gyengélkedik támadásban, a Miskolcot januárban még 8-4-re intézték el, azóta viszont nem tudtak rangadót nyerni, kikaptak Egerben, Szolnokon 11-4-re, a Jugtól pedig 7-4-re a BL-ben.

A Honvéd újabb fontos meccset húzott be, azt a Debrecent leckéztették meg (12-4), amellyel a Magyar Kupa szeptemberi selejtezőjében 3-6-ról játszottak 6-6-os döntetlent. Ezúttal nem volt ilyen szoros a parti, Szivós Márton ismét triplázott - annyi gólt lőtt, mint a teljes Debrecen -, és még mindig tartja harmadik helyét az MVLSZ legértékesebb játékosainak pontversenyében Vámos Márton és Varga Dénes mögött. A világbajnok Decker Attila 75%-kal (!) védett a hazaiak kapujában.

A Miskolc meglepetésre egy góllal kikapott otthon a BVSC-től.

E.ON Férfi vízilabda-bajnokság

felsőház, 4. forduló

Szolnoki Dózsa – ZF-Eger 16-7 (6-2, 3-1, 3-3, 4-1)

Gólszerzők: Aleksic 4, Bátori 3, Prlainovic 3, Fülöp 2, Zalánki, Mezei, Younger, Cuk, ill. Vlachopoulos 3, Decker Á., Bedő, Kovács G., Cuckovic

FTC-PQS Waterpolo – A-Híd-OSC-Újbuda 12–5 (4–0, 4–2, 2–0, 2–3)

Gólszerzők: Varga Dénes 4, Madaras 2, Pohl 2, Vámos, Mitrovic, Jaksic, Manhercz K., ill. Tóth M. 2, Randjelovic, Seman, Erdélyi

RacioNet-Honvéd – Debrecen 12–3 (2–0, 3–1, 3–0, 4–2)

Gólszerzők: Szivós 3, Simon R. 2, Illés 2, Kiss B., Gyárfás, Hertzka, Irmes P., Manhercz Á., ill. Macsi, Durik, Obradovic

PannErgy-Miskolci VLC – BVSC-Zugló 11–12 (4–4, 3–3, 0–2, 4–3)

Gólszerzők: Bowen 4, Misic 2, Halek 2, Milicic, Nagy Á., Berta, ill. Várnai 3, Pásztor 2, Létay 2, Sugár 2, Csapó, Kovács P., Mészáros Cs.