Az FTC pólósai hatodszorra is legyőzték a Miskolcot

Mind a négy nagy csapat, a Szolnok, az Eger, a Ferencváros és az OSC is vendégként győzött a férfi vízilabda OB I középszakaszában, annak felsőházának ötödik fordulójában. Összefoglalónk.

Az OSC a középszakasz első körében 11-6-ra nyert a BVSC ellen, de azóta csak a Debrecent tudták legyőzni Salamon Ferencék, a Szolnoktól és a Ferencvárostól is simán kikaptak. Szombaton csak az első félidőben láthattunk szoros meccset, az újbudaiak 3-3 után egy 4-0-s sorozattal megléptek, és a harmadik nyolc percben, 7-3-ra is vezettek, eldöntve a partit. Még az is belefért náluk, hogy elrontottak egy kettős emberelőnyt. A vége 11-7 lett a XI. kerületiek javára, így őrzik negyedik helyüket.

A címvédő Szolnok a Honvéd otthonában diadalmaskodott kiütéssel, 13-6-os sikerrel térhettek haza. Egy egykori honvédos pólós, Fülöp Bence triplázott a vendégeknél, aki annyi gólt lőtt, mint a teljes hazai gárda. A Honvéd világbajnok kapusát, Decker Attilát le kellett cserélni (22%), a helyére beálló Duvnjak Starcevic Bornának jobban ment (40%), a Dózsa hálóőre, az éppen a Honvédtől Szolnokra szerződő Kardos Gergely viszont remekelt (70%), büntetőt is védett.

Az Eger Debrecenben játszott sokgólos meccset, 16-10-re nyertek Hárai Balázsék. Itt is le kellett cserélni a hazaiak válogatott kezdőkapusát, Lévai Mártont (25%), Kaszanyi Roland váltotta (43%). A hevesieknél hárman is remekeltek támadásban, Angelos Vlachopoulos négyszer, Kovács Gergő és Hosnyánszky Norbert háromszor-háromszor volt eredményes.

A Ferencváros hatodszorra találkozott ebben a szezonban a Miskolccal, és hatodszorra is Varga Zsolt együttese volt a jobb. A Magyar Kupa negyeddöntőjének párharcában, az Euro-kupa elődöntős csatájában és a felsőházban is kétszer-kétszer legyőzte az FTC Sike József együttesét. Talán a szombati Fradi-siker volt az eddigi legszűkebb (7-9). Vámos Mártonéknak ez volt sorozatban a 14. győzelmük a bajnokságban. Egy héten belül viszont két kulcsjátékosukat is elveszítették. Varga Dánielnek az OSC ellen nagyon simán megnyert múlt szombati OB I-es mérkőzésen a bal lábán eltört a lábközépcsontja, míg a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras Norbertet, az FTC csapatkapitányát végleg cserével kiállították brutalitás miatt a Miskolc ellen, a következő két bajnoki meccsen biztosan nem játszhat, így lemarad a jövő szombati, Eger elleni rangadóról.

E.ON Férfi vízilabda-bajnokság

középszakasz, felsőház, 5. forduló

BVSC-Zugló - A-Híd-OSC-Újbuda 7-11 (3-4, 0-1, 1-2, 3-4)

Gólszerzők: Czigány 2, Mészáros, Szabó B., Várnai, Létay, Sugár, ill. Tóth M. 3, Erdélyi 2, Burián 2, Kovács G., Gór-Nagy, Seman, Ubovic

RacioNet-Honvéd - Szolnoki Dózsa 3-16 (0-4, 1-3, 1-3, 1-6)

Gólszerzők: Simon R., Gyárfás, Irmes, ill. Fülöp 3, Younger 3, Hangay 2, Aleksic 2, Prlainovic 2, Bátori, Zalánki, Kis, Mezei

Debrecen - ZF-Eger 10-16 (1-4, 5-3, 2-5, 2-4)

Gólszerzők: Szőke 2, Fekete 2, Obradovic 2, Vidovic 2, Dienes, Durik, ill. Vlachopoulos 4, Kovács G. 3, Hosnyánszky 3, Hárai, Avramovic 2, Lőrincz, Bedő

PannErgy-MVLC - FTC-PQS Waterpolo 7-9 (1-3, 1-2, 2-1, 3-3)

Gólszerzők: Bowen 4, Misic 2, Halek, ill. Vámos 2, Madaras, Szirányi, Jaksic, Pohl, Varga Dénes, Jansik Sz., Német