Keserű vereséggel kezdte a Világkupát a Märcz-csapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-10-es vereséget szenvedett a házigazda német csapattól a Berlinben zajló Világkupa keddi nyitófordulójában.

A negyedik idei világversenyét kezdte meg kedden Märcz Tamás csapata a berlini Világkupával, amelyen fiatal, 24 év átlagéletkorú együttessel vágott neki a szövetségi kapitány. Azzal a Németországgal kezdtek a mieink, amely gárda a barcelonai Európa-bajnokságon majdnem legyőzte Kovács Gergőéket, akkor egy kínkeserves 4-4-es döntetlenre futotta ellenük. Most annál is rosszabb, magyar vereség lett a vége.

Férfi pólósainknak már a negyedik idei világversenye lesz a berlini Világkupa | Hosszabbítás

Hat nap alatt hat mérkőzés vár kedd és vasárnap között a berlini Világkupán a magyar férfi vízilabda-válogatottra, amelynek tagjai a barcelonai Európa-bajnokságon elért nyolcadik hely után próbálnának javítani. Előzetesünk. Áprilisban az Európa-kupa rijekai nyolcas döntője ( 6. hely), júniusban a Világliga budapesti Szuperdöntője ( ezüstérem), júliusban a barcelonai Európa-bajnokság ( 8.

Vogel Soma védte végig a magyar kaput, a Világkupán a 13-as keretekből csak 11-en játszhatnak egy adott mérkőzésen, a két kimaradó ezúttal Kardos Gergely és Pohl Zoltán voltak.

Berlin felett az ég szép kéknek és felhőktől mentesnek tűnt innen, Budapestről a magyar csapat 7-4-es vezetéséig. Az első két negyedben működött a védekezés, szép számmal akadtak és jók is voltak a blokkok, az abszolút újonc Pásztor Mátyás és a felnőtt világversenyen először szereplő Nagy Ádám is góllal debütált, a nagyszünetben 6-4 volt ide.

Sőt, 7-4-nél már három is volt közte, ahogy fentebb jeleztük, de utána teljesen szétesett a mieink játéka, elveszítették a fonalat a magyar pólósok. Zsinórban három gólt lőttek a magukra találó németek, akik 9-8-nál ismét vezettek, és innen már nem is tudott fordítani a Märcz-csapat. 12-9-re már Reibelék vezettek a több fegyelmezetlenséget, fölösleges kiállítást produkáló és a hazaiaknak könnyű gólokat engedő Bátori Bencéék. 7-4-es vezetésünk után 8-3-ra (!) múltak felül minket onnantól kezdve.

Jó kezdet után pocsék folytatást láthattunk a magyar válogatottól, amelyben Bátori Bence dicsérhető gólerősségéért - védekezésben akadtak rossz megoldásai -, a duplázó Jansik Szilárdnak is remek megoldásai voltak rosszkézen, de az összkép csúnya. Az Eb-n az volt a probléma, hogy rosszul kezdte szinte valamennyi meccsét a csapat, itt a nyitányon az előny megőrzése nem sikerült. Folytatás szerdán a két világklasszissal, Aaron Youngerrel és Joseph Kayesszel felálló Ausztrália ellen.