A Juve nyerte a Derby d'Italiát, örökre eltiltottak egy 18 éves bolgár súlyemelőt

Döntetlennel kezdődött a 15. forduló. A Leganés 1-1-es döntetlent játszott a vendég Getafe csapatával a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A Leganés öt találkozó óta veretlen a La Ligában.

La Liga, 15. forduló:
Leganés-Getafe 1-1 (0-1)

Súlyos magyar vereség a címvédő norvégoktól. A magyar női kézilabda-válogatott pénteken 38-25-re kikapott a címvédő norvég csapattól a középdöntő első fordulójában a franciaországi Európa-bajnokságon. A mezőny legeredményesebb játékosa Heidi Löke volt, aki mind a hét lövését gólra váltotta. A magyar együttes múlt szombaton 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd hétfőn Horvátországot 24-18-ra, szerdán pedig Spanyolországot 32-26-ra legyőzte, így a C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában, Nancyban vasárnap 15 órától a németekkel, szerdán 18 órától pedig a románokkal találkozik majd. Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat. A kontinenstorna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára.

Nyert a Fehérvár. A Fehérvár AV19 házigazdaként 5-2-re győzött a Dorbirn ellen pénteken az osztrák jégkorongligában (EBEL). A magyar csapatnak ez volt a szezonbeli hetedik sikere.

Eredmény:
Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)

Magabiztos német siker a spanyolok ellen. A német női kézilabda-válogatott hat góllal legyőzte a spanyol csapatot a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken. Carlos Viver spanyol szövetségi kapitánynak már a hetedik percben időt kellett kérnie, mert a németek remekül kezdtek (4-1). A folytatásban sem változott a játék képe, és mivel Dinah Eckerle kapus remek teljesítménye miatt kilenc percig nem kapott gólt a német csapat, tulajdonképpen már a szünet előtt eldőlt a meccs (13-6). A második felvonásban némileg felzárkóztak a spanyolok, de az egyenlítésre nem volt esélyük. Nerea Pena, a Ferencváros spanyol játékosa nyolc lövésből csak egy gólt szerzett, a Siófok KC jobbátlövője, Mireya González Álvarez hat kísérletből kétszer volt eredményes.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló
Németország-Spanyolország 29-23 (17-9)

Sérülés miatt nem indult a női váltó. Sziliczei-Német Rebeka 1500 méteren bukott és egy korcsolyapenge úgy megsebesítette a lábát, hogy kórházba szállították, így a magyar női váltó nem tudott rajthoz állni a rövidpályás gyorskorcsolyázók idénybeli harmadik, Almatiban zajló világkupa-állomásán. Ezt leszámítva a magyarok jól szerepeltek a kazahsztáni viadal pénteki selejtezőiben, ugyanis öten mindkét számukban továbbjutottak a futamukból, ketten pedig egy távon léptek a következő körbe. Liu Shaoang 500 és 1000, Varnyú Alex 1000 és 1500, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba és Jászapáti Petra pedig 500 és 1500 méteren vette sikerrel az első akadályt. Emellett Bácskai Sára Luca és Krueger Cole 1500 méteren járt szerencsével. A két rövidebb távon a továbbjutók a negyed-, míg a leghosszabbon az elődöntőbe kerültek, ahova a búcsúzók még reményfutamokból biztosíthatják helyüket. Az egyéni sikerek mellett a legutóbbi vk-fordulóban győztes vegyes és férfi váltó is elődöntős. Előbbi Bácskai, Jászapáti, Liu Shaolin, Varnyú összeállításban futammásodikként, utóbbi pedig olimpiai bajnokhoz méltó módon futamgyőztesként. A világcsúcstartó férfi négyesben az ötkarikás aranyérmes Liu fivérek és Burján mellett Krueger kapott lehetőséget. Szombaton az 1000 és 1500 méter küzdelmeit, valamint a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig az 500 mellett újabb 1500 méteres versenyt rendeznek, továbbá a staféták fináléi szerepelnek a programban.

Örökre eltiltottak egy 18 éves bolgár súlyemelőt. Élete végéig szóló eltiltást kapott Dajana Dimitrova ifjúsági Európa-bajnok bolgár súlyemelő. A 18 éves sportolót tavaly április óta másodszor érték doppingoláson, ezért büntették a lehető legsúlyosabb ítélettel a bolgár szövetség pénteki közleménye alapján. Dimitrova tiltott vizelethajtót használt, edzője szerint csak fogyáshoz, hogy beférjen a 48 kilogrammosok kategóriájába. Az emelő először 2017 áprilisában a thaiföldi ifjúsági világbajnokság előtt bukott le tiltott szerrel, akkor hat hónapra tiltották el.

Megfoszthatják első győzelmétől Luitzot. Oxigénmaszk használata miatt megfoszthatják a német Stefan Luitzot pályafutása első futamgyőzelmétől az alpesi sízők világkupa-sorozatában. A nemzetközi szövetség (FIS) pénteken közölte, hogy vizsgálatot indított az ügyben, mert saját doppingszabályzata szerint ez tiltott segédeszköz. A gyanú szerint a 26 éves síző múlt héten az egyesült államokbeli Beaver Creekben élt a nem megengedett eszközzel, ahol 3152 méteren volt a vasárnapi óriás-műlesiklás rajtja. Luitz sikerével megszakította a szám olimpiai bajnokának, az osztrák Marcel Hirschernek öt futamon át tartó győzelmi sorozatát, de ha bebizonyosodik a vád, akkor a mögötte második Hirschernek ez lesz 60. futamgyőzelme a vk-sorozat történetében. A szabályok szerint Luitz a kizáráson túl egyéb büntetésre nem számíthat.

Cesare Prandelli a Genoa új vezetőedzője. A korábbi olasz szövetségi kapitány, Cesare Prandelli váltja Ivan Juricot az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Genoa vezetőedzői posztján - helyi sajtóértesülések szerint.  Olasz lapok úgy tudják, Juricnak még szerdán este, a harmadosztályú Virtus Entella elleni Olasz Kupa-mérkőzés után megköszönték a munkáját, miután a csapat büntetőpárbajban kikapott és így kiesett a sorozatból. A szakember - harmadik genovai ténykedése során - kevesebb mint két hónapig vezette az együttest.Prandelli a legelismertebb olasz edzők közé tartozik. A nemzeti csapatot 2010 és 2014 között vezette, a 2012-es Európa-bajnokságon irányításával szerzett ezüstérmet az együttes. Hazájában dolgozott korábban az AS Románál és a Fiorentinánál is, míg Spanyolországban a Valenciát vezette. A klub hivatalosan még nem adott tájékoztatást az edzőváltásról, ám Twitter-oldalán pénteken reggel bejegyzést tett közé a klub bázisára érkező Prandelliről. A Genoa búcsújában nagy szerepet játszott az Entella magyar futballistája, Adorján Krisztián, aki a hosszabbítás utolsó pillanataiban egyenlített ki, és segítette büntetőpárbajhoz csapatát, majd saját 11-esét értékesítette.