A Szeged legyőzte a tavalyi ezüstérmest a BL-ben, a Barca emberhátrányban játszott döntetlent

Babos Tímea feladta első körös mérkőzését  a svéd Rebecca Peterson ellen a kínai Vuhanban zajló 2,7 millió dollár (753 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

Stollár Fanny két győzelemmel a főtáblára jutott a Taskentben zajló 250 ezer dollár (68,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.  Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 157. helyezett magyar játékos szombaton a cseh Barbora Stefkovát három, vasárnap az orosz Varvara Flinket két szettben győzte le a selejtezőben. Stollár az orosz Anna Blinkova oldalán párosban is elindul Taskentben, az első fordulóban az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román duó lesz az ellenfelük.

Andy Murray bejelentette: idén már csak két versenyen indul, hogy a lehető legjobban felkészülhessen a 2019-es évre. A  világranglistán jelenleg 308. helyen álló skótot Sencsenben, illetve Pekingben láthatjuk, a hátralévő két 1000-es tornát viszont kihagyja.

A második helyen kiemelt holland Kiki Bertens nyerte a 250 ezer dollár (69 millió forint) összdíjazású keménypályás szöuli női tenisztorna döntőjét.    A világranglista 12. helyén álló játékos a vasárnapi fináléban nagy küzdelem végén, három játszmában bizonyult jobbnak az ausztrál Ajla Tomljanovicnál (53.). Az összecsapás 2 óra 22 percig tartott.    Bertens kilencedik alkalommal jutott döntőbe WTA-tornán, hetedszer sikerült győznie, Charleston és Cincinnati után idén harmadszor.

Eredmény, döntő: Bertens (holland, 2.)-Tomljanovic (ausztrál) 7:6 (7-2), 4:6, 6:2

Az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem győzelmével ért véget az 1,1 millió euró (382 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztorna.  A 25 éves játékos - aki idei harmadik, pályafutása 11. sikerét aratta az ATP-körversenyen - a vasárnapi fináléban simán verte a 2012-ben győztes szlovák Martin Klizant.    Thiem a szentpétervári diadalért 210 ezer dollárt kap.

Eredmény, döntő: Thiem (osztrák, 1.)-Klizan (szlovák) 6:3, 6:1

A negyedikként rangsorolt cseh Karolina Pliskova diadalmaskodott a 800 ezer dollár (222 millió forint) összdíjazású tokiói keménypályás női tenisztornán, miután a döntőben két szettben legyőzte a harmadik helyen kiemelt japán Naomi Osakát.  A hazaiak friss US Open-győztese a vasárnapi fináléban nem tanúsított nagy ellenállást, az első és a második szettben is egyszer veszítette el szervajátékát, riválisának pedig ennyi elegendő is volt az 1 óra 3 percig tartó mérkőzés könnyed lezárásához. A volt világelső Pliskova karrierje 11. tornagyőzelmét aratta, idén Stuttgart után a másodikat.

Eredmény, döntő: Pliskova (cseh, 4.)-Oszaka (japán, 3.) 6:4, 6:4

Valkusz Máté és Jani Réka nyerték a tenisz országos bajnokság egyéni küzdelmeit.    A szövetség beszámolója alapján a fővárosi Grand Slam Parkban rendezett, ötmillió forint összdíjazású salakpályás viadal vasárnapi fináléiban a 20 esztendős Valkusz 6:3, 6:1-re győzte le Nagy Pétert, míg Jani 7:6, 6:1-re diadalmaskodott Nagy Adrienn felett. Az ob férfi győztes a Gulyás Istvánról, a női pedig a Körmöczy Zsuzsáról elnevezett trófeával is gazdagodott.

Nyolc hónapos felfüggesztett börtönbüntetést, ezen felül 348 ezer eurós bírságot kapott Luka Modric adócsalás miatt.  A világbajnoki ezüstérmes középpályás elfogadta az ítéletet, így az ügye lezártnak tekinthető.

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriájának, a MotoGP-nek a versenyét a vasárnapi Aragóniai Nagydíjon.

A címvédő Barcelona a meccs nagy részében emberhátrányban futballozva 2-2-es döntetlent játszott a vendég Gironával a spanyol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.     A katalánok a francia védő, Clement Lenglet 35. perces kiállítása miatt fogyatkoztak meg, ekkor még 1-0-ra vezettek, de végül egyenlíteniük kellett az egy pontért.     A Barcelona ezzel együtt továbbra is vezeti a tabellát.

Eredmények,  La Liga, 5. forduló:FC Barcelona-Girona 2-2 (1-1)Real Betis-Athletic Bilbao 2-2 (0-2)Levante-Sevilla 2-6 (1-4)Villarreal-Valencia 0-0

A címvédő Juventus két hajrában szerzett góllal győzött a nyeretlen Frosinone otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.     A 81. percben Cristiano Ronaldo juttatta vezetéshez a torinóiakat, majd a 94. percben Federico Bernardeschi biztosította be a sikert.

Eredmények, Serie A, 5. forduló: Frosinone-Juventus 0-2 (0-0)AC Milan-Atalanta 2-2 (1-0)Bologna-AS Roma 2-0 (1-0)Chievo-Udinese 0-2 (0-0)Lazio-Genoa 4-1 (2-0)Torino-Napoli 1-3 (0-2)

A házigazda MOL-Pick Szeged két góllal legyőzte az előző idényben ezüstérmes francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.     A két csapatnak ez volt az ötödik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Szeged szempontjából immár két győzelem és három vereség.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, B csoport: MOL-Pick Szeged - HBC Nantes (francia) 30-28 (11-12)