Aranyérmes a magyar kardcsapat, Messiék a szakadék szélén

Az argentinok legyőzésével 16 között a horvátok. A horvát válogatott 3-0-ra legyőzte az argentin együttest Nyizsnyij Novgorodban csütörtökön az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a D csoport második fordulójában, így biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben kissé váratlanul szereztek vezetést a horvátok: az argentin kapus, Wilfredo Caballero hibáját Ante Rebic használta ki. Ezt követően már a horvátok akarata érvényesült, akik Luka Modric távoli lövésével és Ivan Rakitic góljával magabiztos sikert arattak. A vb-n ezt megelőzően a házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia csapat biztosította helyét a legjobb 16 között.

Aranyérmes a magyar férfi kardcsapat. A magyar férfi kardcsapat aranyérmet nyert az újvidéki Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján, miután a fináléban 45-33-ra legyőzte az olasz együttest. A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású együttes magabiztos vívással, minden asszó után vezetve diadalmaskodott. A magyarok a negyeddöntőben az ukránokat 45-25-re, az elődöntőben pedig a románokat 45-37-re győzték le. Ez az arany a magyar küldöttség egyetlen érme a kontinensviadalon.

A nyolcaddöntőben búcsúzott az első kiemelt Muguruza. Az első helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruza a nyolcaddöntőben búcsúzott a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornán, miután a csütörtöki játéknapon két szettben kikapott a cseh Barbora Strycovától. A párosoknál első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó - amely a játéknap első negyeddöntőjében két játszmában, 6:4, 7:5-re győzte le a Vania King, Katarina Srebotnik amerikai, szlovén kettőst - az elődöntőben a negyedikként rangsorolt Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh duóval találkozik. Utóbbi páros a Katie Boulter, Heather Watson brit duót győzte le 6:2, 6:0-ra.

Eredmények nyolcaddöntő:
Strycova (cseh)-Muguruza (spanyol, 1.) 6:2, 6:4
Kvitova (cseh, 4.)-Gavrilova (ausztrál) 6:2, 6:2
Görges (német, 5.)-Barty (ausztrál) 7:6 (8-6), 6:3
Curenko (ukrán)-Kaszatkina (orosz, 6.) 1:6, 6:3, 6:3

Ötméteresekkel győzte le a világbajnokot, elődöntős a magyar csapat. A magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé a Duna Arénában zajló férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a csütörtöki negyeddöntőben ötméteresekkel győzte le a világbajnok horvát csapatot.

Férfi világliga negyeddöntő:
Magyarország-Horvátország 10-8 (1-1, 1-1, 3-2, 1-2, 4-2) - ötméteresekkel

Fucsovics: kisebb a baj, mint gondoltuk. Fucsovics Márton teniszező a csütörtöki MRI-vizsgálatot követően elmondta, combsérülése enyhébb, mint elsőre gondolták. A világranglista 45. helyezettje kedden a döntő játszma elején combsérülés miatt feladta a német Philipp Kohlschreiber elleni első fordulós mérkőzését a 2,1 millió euró (683 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás tornán. "Úgy tűnik, szerencsére kisebb a baj, mint elsőre gondoltuk, de egyelőre nem lehet tudni, hogy jövő héten Eastbourne-ben, vagy utána Wimbledonban tudok-e először pályára lépni" - írta közösségi oldalán. Hozzátette, a kezeléseket már megkezdte Tanja Muzer segítségével a Nemzeti Edzésközpontban. "Remélem, mihamarabb újra pályán lehetek. A legfontosabb, hogy teljesen rendbe jöjjön a lábam, és százszázalékos állapotban vághassak neki a szezon hátralévő részének" - fogalmazott Fucsovics, aki május 26-án megnyerte a genfi salakpályás viadalt, így Taróczy Balázs 1982-es hilversumi sikere után első magyarként győzött ATP-torna döntőjében.

Mbappé góljával nyertek, és nyolcaddöntőbe jutottak a franciák. Kylian Mbappé góljával a francia válogatott 1-0-ra legyőzte Perut az oroszországi világbajnokságon, a C csoport második fordulójának jekatyerinburgi mérkőzésén, így a nyolcaddöntőbe jutott, míg a vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot, és mindkét oldalon kevés helyzetet hozott. Ezek egyikét azonban a 34. percben Kylian Mbappé révén kihasználták a franciák. A második játékrészben a peruiak beszorították a franciákat saját térfelükre, de ahogyan az első fordulóban a dánok ellen, úgy ezúttal sem tudták gólra váltani egyik helyzetüket sem. A vb-n a franciák előtt már két válogatott biztosította helyét a nyolcaddöntőben két fordulót követően: a házigazda orosz, valamint az uruguayi csapat.

Djokovic legyőzte a második kiemelt Dimitrovot. A korábbi világelső Novak Djokovic legyőzte a második helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot a londoni Queen's Clubban zajló 2,1 millió euró (683 millió forint) összdíjazású füves pályás férfi tenisztorna csütörtöki nyolcaddöntőjében. Bár a világranglista ötödik helyezettje nyolc ászt szervált, Djokovic magabiztosan, 67 perc alatt legyőzte. A két játékos kilencedik alkalommal találkozott egymással, Dimitrov csak egyszer, 2013-ban Madridban, salakon tudta legyőzni ellenfelét.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Djokovic (szerb)-Dimitrov (bolgár, 2.) 6:4, 6:1
Kyrgios (ausztrál)-Edmund (brit, 7.) 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3

Emre Cant szerződtette a Juventus. Emre Can a Juventus labdarúgócsapatában folytatja pályafutását. A 24 éves német középpályás a Bajnokok Ligája-döntős Liverpoolt hagyta ott az olasz bajnok együttes kedvéért - jelentette be a torinói klub hivatalos honlapján. Cant - aki pályára lépett a BL-fináléban is - ingyen szerezte meg a Juventus, miután előző csapatánál lejárt a szerződése. A húszszoros válogatott játékos négy évre kötelezte el magát új együtteséhez.

Babos párosban elődöntős. Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó elődöntőbe jutott a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében. A magyar, francia egység a csütörtöki negyeddöntőben 1 óra 13 perc alatt győzte le a Vania King, Katarina Srebotnik kettőst. Babosék az első szettben 5:4-es vezetésüket követően a mérkőzés első brékjével jutottak játszmaelőnyhöz. A második szettben az amerikai, szlovén páros az első szervajátékát elveszítette, de 0:3-ról egyenlíteni tudott. Kiegyenlített folytatást követően Babosék - hasonlóan az első szetthez - brékkel zárták le a játszmát, amely egyben a győzelmüket is jelentette. A magyar teniszező és francia partnere a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (csehek, 4.)-Katie Boulter, Heather Watson (britek) összecsapás győztesével játszik az elődöntőben.

Eredmény, páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:4, 7:5

Továbbra is veretlenek a dánok. Megőrizte veretlenségét a dán labdarúgó-válogatott, mivel az oroszországi világbajnokságon 1-1-es döntetlent játszott Ausztrália csapatával csütörtökön a C csoport második fordulójának szamarai mérkőzésén.

Eredmény C csoport, 2. forduló:
Dánia-Ausztrália 1-1 (1-1)

Federer két meccslabdát hárítva győzött. A világelső svájci Roger Federer két mérkőzéslabdát hárítva győzte le a francia Benoit Paire-t a 2,1 millió euró (683 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében csütörtökön. A kilencszeres hallei bajnok Federer az első szettet remek szerváinak köszönhetően  magabiztosan megnyerte, hat ászt ütött, ám a folytatásban a világranglista 48. helyezettje egyenlített, szintén a hatékony adogatásai révén. A harmadik felvonásban 6:5-nél Federernek, majd a rövidítésben Paire-nek volt két-két meccslabdája, végül a világelső 121 perc után nyerte meg a találkozót.

Federer (svájci, 1.)-Paire (francia) 6:3, 3:6, 7:6 (9-7)
Ebden (ausztrál)-Kohlschreiber (német, 6.) 4:6, 6:1, 6:2
Coric (horvát)-Baszilasvili (grúz) 6:4, 6:2
Seppi (olasz)-Mayer (német) 6:2, 6:4