Federer elvesztette a világelsőséget, 14 gól esett a foci vb-n

Kolumbia magabiztosan, 3-0-ra győzte le a lengyel csapatot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság H csoportjának vasárnapi, második fordulójában, így eldőlt, hogy az európai válogatott már nem juthat be a nyolcaddöntőbe.

Eredmény, H csoport, 2. forduló:
Kolumbia-Lengyelország 3-0 (1-0)
korábban:
Japán-Szenegál 2-2 (1-1)

Az angol válogatott kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott a panamai csapat felett a G csoportban, így a legjobb 16 közé jutott. Az angolok győzelmével a belga együttes is biztosította a helyét a nyolcaddöntőben. A két csapat csütörtökön egymással mérkőzik a csoportlesőségért.

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó megnyerte a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyét, miután a vasárnapi fináléban szetthátrányból fordított.

Eredmény, páros, döntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland)
4:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés
korábban:
egyes, döntő:
Kvitova (cseh, 4.)-Rybarikova (szlovák) 4:6, 6:1, 6:2

A horvát Borna Coric nyerte a 2,1 millió euró (683 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben három játszmában legyőzte a világelső Roger Federert. A horvát játékosnak ez volt a második tornagyőzelme. Federer a vereségével elveszíti a világranglista-elsőségét is, hétfőtől - 50 pontos előnnyel - ismét Rafael Nadal lesz az éllovas.

Eredmény, döntő:
Coric (horvát)-Federer (svájci, 1.) 7:6 (8-6), 3:6, 6:2

Michelisz Norbert harmadikként zárta a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai versenyhétvégéjének harmadik futamát vasárnap. A versenyző honlapjának beszámolója szerint a Hyundai-csapat magyar pilótája - akinek szombaton az első viadal rajtjának tömegbalesetében megsérült a jobb csuklója - a második futamon a kilencedik pozícióból indult, és zárt ötödikként, míg a záró versenynek a második rajtkockából vágott neki, s végül a dobogó legalsó fokára léphetett fel. Michelisz a pontversenyben így 135 ponttal a hatodik helyen áll, lemaradása 47 pont az éllovas francia Yvan Muller mögött. A sorozat július közepén Szlovákiában folytatódik.

A négyszeres világbajnok és címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Francia Nagydíjat. Ezzel visszavette a vezetést a vb-pontversenyben a szintén négyszeres vb-győztes, most ötödikként célba érő Sebastian Vetteltől, a Ferrari német versenyzőjétől.

A kvalifikációban is első cseh Martin Sonka diadalmaskodott a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futamán vasárnap.