Federer legyőzte Raonicot, a németek kikaptak a vb-n

Brazília 1-1-es döntetlent játszott vasárnap Svájccal Rosztovban, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság E csoportjának első fordulójában. További eredmény: Szerbia-Costa Rica 1-0 (0-0)

A címvédő Németország nagy meglepetésre 1-0-ra kikapott vasárnap Mexikótól a moszkvai Luzsnyiki Stadionban, az F csoport első fordulójában.

A magyar válogatott Sallói Dániel két góllal járult hozzá csapata, a Sporting Kansas City 3-2-es győzelméhez az Egyesült Államok labdarúgókupájának (US Open Cup) nyolcaddöntőjében. A címvédő SKC házigazdaként hátrányba került a 2016-ban kupagyőztes FC Dallas elleni, szombati mérkőzésen, ám a 21 éves magyar csatár duplájával a szünet után sikerült fordítania.A magyar válogatott Sallói Dániel két góllal járult hozzá csapata, a Sporting Kansas City 3-2-es győzelméhez az Egyesült Államok labdarúgókupájának (US Open Cup) nyolcaddöntőjében.

A harmadik helyen ért célba a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes pilótája a gyorsasági kamion Eb magyarországi versenyhétvégéjének vasárnapi zárófutamán. Kiss szombaton, a hétvége első két versenyén előbb a második, majd az ötödik volt. A 33 éves szombathelyi versenyző a vasárnap kora délutáni negyedik helyezése, és a fordított rajtrács szabálya miatt a hétvége utolsó futamán az ötödik rajtkockából indult, s a 11 körös futam első körében máris két pozíciót javított.

Hosszú Katinka arany-, Szilágyi Liliána ezüst-, Balog Gábor és Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett vasárnap Monte-Carlóban, a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat harmadik, egyben utolsó állomásának zárónapján. A viadal honlapja alapján a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú - aki szombaton 400 méter vegyesen győzött és 200 méter háton harmadik lett - ezúttal 200 méter vegyesen 2:10.06 perces idővel diadalmaskodott. Szilágyi 200 méter pillangón 2:08.54-es eredménnyel lett második, mögötte Jakabos 2:09.30-cal csapott célba, míg Balog a szombaton 100 méter háton begyűjtött ezüstje mellé most 200 méteren egy bronzot szerzett 2:02.56-os idővel.

Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer két játszmában legyőzte a kanadai Milos Raonicot a 730 ezer euró összdíjazású (235 millió forint) stuttgarti füves pályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében, és hétfőtől ismét ő vezeti a világranglistát. A hetedikként rangsorolt Raonic - aki a nyolcaddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztatta - 14 ászt szervált a 80 perces mérkőzésen. A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes Federer első alkalommal nyerte meg a stuttgarti tornát, ami pályafutása 98. ATP-tornagyőzelme volt.

Eredmény, döntő:
Federer (svájci, 1.)-Raonic (kanadai, 7.) 6:4, 7:6 (7-3)

A második helyen kiemelt francia Richard Gasquet nyerte meg a hollandiai 's-Hertogenbosch-ban rendezett füves pályás tenisztorna 686 ezer euró (220 millió forint) összdíjazású férfiversenyét. A vasárnapi döntőben két szettben bizonyult jobbnak honfitársánál, Jeremy Chardynál. A 31 éves Gasquet - az ATP honlapja alapján - pályafutása 30. döntőjét játszhatta, s a 15., egyben idei első tornagyőzelmét aratta. Korábban 2005-ben és 2006-ban megnyerte a nottinghami versenyt, azóta a mostani az első sikere a füves borításon.

Eredmény, férfiak, döntő:
Gasquet (francia, 2.)-Chardy (francia) 6:3, 7:6 (7-5)
nők, döntő:
Krunic (szerb, 7.)-Flipkens (belga) 6:7 (0-7), 7:5, 6:1

Az ausztrálok éljátékosa, Ashleigh Barty nyerte a Nottinghamben rendezett 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztornát. A vasárnapi döntőben a magyar származású, hazai közönség előtt szereplő Johanna Kontát verte három játszmában, 2 óra 6 perc alatt. A 22 éves játékos idei első, pályafutása második tornagyőzelmét aratta.

Barty (ausztrál, 1.)-Konta (brit, 4.) 6:3, 3:6, 6:4

A spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap a Katalán Nagydíjon. Lorenzo mögött honfitársa, a pontversenyben élen álló és címvédő Marc Márquez lett a második, az olasz Valentino Rossi pedig a harmadik. Lorenzo győzött a legutóbbi, mugellói futamon is, azt megelőzően viszont 2016 novemberében nyert versenyt.

Eredmények, MotoGP (24 kör/113,4 km):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Ducati) 40:13.566 perc
2. Marc Márquez (spanyol, Honda) 4.479 másodperc hátrány
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 6.098 mp h.

A kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso és csapata nyerte a Le Mans-i 24 órás autóversenyt. A spanyol pilóta most először indult a világ három legjelentősebb autóversenyének (triple crown) egyikeként számon tartott megbízhatósági viadalon, és a svájci Sebastién Buemivel, valamint a japán Nakadzsima Kazukival máris diadalmaskodott egy Toyotával.