Hamilton nem lett világbajnok, a Veszprém kikapott a Szegedtől

Simán, öt góllal nyert a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda bajnokság rangadóján. A szegediek taktikus, okos játékára, valamint Marin Sego remeklésére alapozva tökéletesen használták ki, hogy a Veszprém atomjaira hullott, gyenge csapatnak néz ki az utóbbi időben.

Férfi kézilabda NBI.: Telekom Veszprém-MOL-Pick Szeged 27-32  (14-13)

Kimi Räikkönen, a Ferrari 39 éves finn pilótája nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíját vasárnap a texasi Austinban, ahol a címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) harmadik lett és még nem ünnepelheti ötödik világbajnoki diadalát. Räikkönennek ez az idei első, és pályafutása 21. futamgyőzelme, legutóbb 2013-ban, Ausztráliában győzött, vagyis 5 évvel és 218 nappal ezelőtt diadalmaskodott legutóbb. Ezzel a sikerrel a veterán pilóta minden idők legsikeresebb finn F1-es versenyzője lett.

Az olasz bajnokság 9. fordulója egyből egy bombameglepetéssel indult, a kiesés ellen küzdő SPAL 2-0-ra legyőzte az AS Romát az Olympicóban.
A tabellán 19. Frosinone hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a 18. helyen álló Empolival az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A Fiorentina kisebb meglepetésre hazai pályán 1-1-s döntetlent játszott a Cagliarival az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Frosinone-Empoli 3-3 (1-1)

Utoljára nagypapája irányításával verték a Romát, most az ő góljával | Hosszabbítás

Az olasz bajnokság 9. fordulója egyből egy bombameglepetéssel indult, a kiesés ellen küzdő SPAL 2-0-ra legyőzte az AS Romát az Olympicóban. Története során csupán második alkalommal tudta felülmúlni a SPAL a fővárosi csapatot idegenben, és mindkét alkalommal egy Petagna okozta a Roma vesztét.

Súlyos Lionel Messi sérülése, hetekig nem játszhat, mert a jobb karjában eltört egy csont.

A címvédő Philadelphia Eagles hazai pályán 17-0-ás előnyről kapott ki a Carolina Pantherstől a profi amerikaifutball-liga (NFL) hetedik játékhetének vasárnapi játéknapján. A vendégek az utolsó tizenegy percben szerezték mind a 21 pontjukat, ezzel pedig a klub történetének legnagyobb negyedik negyedbeli fordítását mutatták be.

NFL, 7. játékhét:
Indianapolis Colts-Buffalo Bills 37-5
Chicago Bears-New England Patriots 31-38
Miami Dolphins-Detroit Lions 21-32
New York Jets-Minnesota Vikings 17-37
Philadelphia Eagles-Carolina Panthers 17-21Tampa Bay Buccaneers-Cleveland Browns 26-23 - hosszabbítás utánJacksonville Jaguars-Houston Texans 7-20

A címvédő Győri Audi ETO KC 16 góllal győzött a német bajnok Thüringer HC vendégekénta női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap Nordhausenben. Az egész BL-mezőnyben már csak a magyar csapat százszázalékos.

Egyre biztosabbnak tűnik, hogy teljesül Usain Bolt álma, és labdarúgóként is bemutatkozhat a profik között.A 32 éves ex-atléta augusztus óta az ausztrál élvonalban szereplő Central Coast Marinersnél edz, és a menedzsmentje szerint olyan jól sikerült a próbajáték, hogy profi szerződést ajánlottak a jamaicainak.

Elina Svitolina legyőzte Petra Kvitovát szingapúri a WTA-világbajnokság vasárnapi nyitómérkőzésén, majd Karolina Pliskova is győzelemmel mutatkozott be a Fehér csoportban, méghozzá a címvédő Caroline Wozniacki ellen.

Három versennyel a szezon vége előtt már el is dőlt a legfontosabb kérdés a MotoGP-ben: Marc Marquez 5. alkalommal ért fel a csúcsra a királykategóriában, összességében pedig 7. alkalommal lett világbajnok. Mindezt 25 évesen.

A Getafe 2-1-re nyert a Rayo Vallecano vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Espanyol 2-0-ra nyert a sereghajtó Huesca vendégeként. A találkozó mindkét gólját Borja Iglesias szerezte. A vesztes házigazdák sorozatban a nyolcadik mérkőzésükön maradtak nyeretlenek, ebben az időszakban hatodszor kaptak ki, negyedszer otthon.  Az Espanyol egymást követő negyedik bajnoki összecsapásán őrizte meg veretlenségét, ezekből a harmadikat tudta megnyerni.
A Valladolid 1-0-ra nyert a Betis otthonában, ezzel sorozatban negyedik mérkőzésén diadalmaskodott.

La Liga, 9. forduló
Betis-Valladolid 0-1 (0-1)
Huesca-Espanyol 0-2 (0-1)
Eibar-Athletic Bilbao 1-1 (1-1)
Rayo Vallecano-Getafe 1-2 (0-0)

A hazai közönség előtt szereplő Karen Hacsanov nyerte meg a moszkvai keménypályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi fináléban legyőzte a francia Adrian Mannarinót. A világranglistán 26. orosz játékos mindössze 55 perc alatt kerekedett a 49. helyen álló ellenfele fölé. A 22 éves Hacsanov pályafutása harmadik trófeáját gyűjtötte be, s eddig egyszer sem kapott ki a döntőkben.

Eredmény, férfiak, döntő:
Hacsanov (orosz, 3.)-Mannarino (francia) 6:2, 6:2

Az Everton a hajrában szerzett két góllal nyert a Crystal Palace ellen az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának egyetlen vasárnapi összecsapásán.  A liverpooli együttes sorozatban harmadik Premier League-mérkőzésén diadalmaskodott, erre 2017 januárja óta először volt képes.

Premier League, 9. forduló:
Everton-Crystal Palace 2-0 (0-0)

A Mönchengladbach magabiztos győzelmet aratott a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának zárómérkőzésén, miután vasárnap 4-0-ra kerekedett a vendég Mainz csapata fölé.  A Jonas Hofmann három góllal járult hozzá a sikerhez, a találkozó végeredménye már a 63. percre kialakult. A bajnoki szezonban ezt megelőzően hét meccsen összesen kapott négy gólt a Mainz.