Kikapott a Vidi, a Manchester City és a Lipcse is, Hosszú Katinka perli a FINA-t

A címvédő Mol Vidi FC 2-0-ra kikapott az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában szombaton. Az Újpest 2016. február 13. óta először győzte le a fehérváriakat, akik azóta két döntetlen mellett hat alkalommal nyertek. Az újpestiek a győzelem nélkül letudott három legutóbbi bajnoki mérkőzést - és a Magyar Kupából való kiesést - követően gyűjtötték be újra a három pontot, míg a Vidi sorozatban aratott három bajnoki siker után szenvedett a vereséget.

MTK Budapest-Szombathelyi Haladás 4-0

Dárdai Pál csapata, a Hertha 1-0-ra nyert vendége, a Frankfurt ellen a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján, így riválisát beérve a tabellán feljött közvetlenül mögé a hatodik helyre. A berlini együttes egy szöglet után Grujic fejesével a 40. percben jutott vezetéshez, és előnyét a meccs végégig meg tudta őrizni.

Bundesliga, 14. forduló:
Hertha BSC-Eintracht Frankfurt 1-0 (1-0)
Bayern München-1. FC Nürnberg 3-0 (2-0)
SC Freiburg-RB Leipzig 3-0 (2-0)
Bayer Leverkusen-Augsburg 1-0 (0-0)
FC Schalke 04-Borussia Dortmund 1-2 (0-1)
VfL Wolfsburg-1899 Hoffenheim 2-2 (2-1)

A Chelsea hazai pályán 2-0-ra legyőzte a címvédő Manchester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján. A Chelsea - amely szerdán meglepetésre kikapott az újonc Wolverhampton otthonában - győzelmével hét pontra megközelítette szombati ellenfelét, és nem szakadt meg a vezetőedző Maurizio Sarri sorozata: az olasz szakember 2016 októbere óta nem veszített egymás után két bajnoki mérkőzést. Josep Guardiola csapata ugyanakkor elvesztette vezető helyét a tabellán, hátránya jelenleg egy pont a Liverpool mögött.

Premier League, 16. forduló:
Chelsea-Manchester City 2-0 (1-0)
Manchester United-Fulham 4-1 (3-0)
Arsenal-Huddersfield 1-0 (0-0)
Cardiff City-Southampton 1-0 (0-0)
Burnley-Brighton 1-0 (1-0)
West Ham United-Crystal Palace 3-2 (0-1)
Bournemouth-FC Liverpool 0-4 (0-1)
Leicester City-Tottenham Hotspur 0-2 (0-1)

Hosszú Katinka két amerikai úszótársával közösen beperelte a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetséget, a FINA-t. A háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis, valamint Andrew Michael és Tom Shields azért fordul jogorvoslathoz, mert a FINA nyomására az Olasz Úszó Szövetség végül lemondta a december 21-re tervezett torinói versenyét, amelyet a sportágat irányító szervezet nem ismert el, s többek között eltiltással fenyegette meg azokat a versenyzőket, akik az eseményen rajthoz állnak. A sportolók két kaliforniai ügyvédi irodán keresztül adták be keresetüket, amiért szerintük a FINA megsértette az amerikai trösztellenes szabályokat. "Mindig az volt a vágyam, hogy az úszást abba az irányba tereljem, ahol a versenyzők a partnerei az irányító szervezetnek, nem a bábjai" - idézte Hosszút a hivatalos beadvány.

Vogel Soma megbetegedett, így nem védhet a válogatottban Málta legjobbjai ellen a vízilabdázók hétfői világliga-selejtezőmeccsén Szombathelyen. A hazai sportági szövetség honlapjának szombati beszámolója szerint Märcz Tamás, a nemzeti együttes szövetségi kapitánya Csoma Kristófot, a Miskolc kapusát hívta meg a keretbe. Az alapemberek közül így Vogel mellett a kapustárs Nagy Viktor, a mezőnyjátékosok közül pedig Hárai Balázs, Varga Dénes és Vámos Márton is hiányozni fog. Varga és Hárai több mint egy év szünet után tért vissza a válogatottba, s nagy szerepe volt abban, hogy a gárda a németeket (17-9) és az oroszokat (15-8) is magabiztosan győzte le az első két fordulóban.

Liu Shaoang aranyérmes lett 1000 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók idénybeli harmadik, kazahsztáni világkupa-állomásának szombati napján. Részletek ITT.

Marcel Hirscher nyert Val d'Isere-ben szombaton, ezzel pályafutása 60. győzelmét aratta az alpesi sízők világkupa-sorozatának történetében. A szám osztrák olimpiai bajnoka óriásműlesiklásban diadalmaskodott a franciaországi viadalon, ahol mögötte a norvég Henrik Kristoffersen lett a második, a svéd Matts Olsson pedig a harmadik.

A 23 éves Mikaela Shiffrin múlt vasárnapi, kanadai sikerét követően szombaton Svájcban is győzött szuper-óriásműlesiklásban, a női alpesi sízők St. Moritz-i világkupaversenyén. A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok amerikainak a hat nappal ezelőtti volt az első vk-diadala ebben a szakágban, összességében pedig immár 47 világkupa-elsőséget számlál. Shiffrin mögött a második helyen a hazaiak sportolója, Lara Gut, a harmadikon pedig a liechtensteini Tina Weirather végzett a vk-sorozat második szuper-óriásműlesikló versenyén.