Kiütéses Real-győzelem, Milák Kristóf duplázott a nyitónapon

MU-fordítás Torinóban. Elszenvedte szezonbeli első vereségét a Juventus, így nem tudta bebiztosítani továbbjutását a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköréből a negyedik fordulót követően.

Tsitsipasz és De Minaur már a négy között. Sztefanosz Tsitsipasz és Alex De Minaur biztosította helyét a legjobb négy között szerdán a férfi teniszezők milánói U21-es világbajnokságának második játéknapján. A görög játékos az amerikai Frances Tiafoe ellen nyert, így két fordulót követően százszázalékosként már biztosan elődöntős, akárcsak hasonló mérleggel az orosz Andrej Rubljovot legyőző ausztrál De Minaur. A nyolcfős tornát két csoportban, különleges szabályokkal rendezik: három nyert szettre mennek a meccsek, de hat helyett csak négy gémig tart egy játszma, 3:3-nál pedig rövidítés következik. A kvartettek első két helyezettje jut az elődöntőbe.

Eredmények, 2. forduló:

A csoport:
Tsitsipasz  (görög)-Tiafoe (amerikai) 4:3 (7-3), 4:3 (7-5), 4:2
Hurkacz (lengyel)-Munar (spanyol) 4:2, 4:2, 2:4, 3:4 (5-7), 4:1
Az állás: 1. Cicipasz 2 győzelem/0 vereség, 2. Tiafoe 1/1, 3. Hurkacz 1/1, 4. Munar 0/2

B csoport:
De Minaur (ausztrál)-Rubljov (orosz) 4:1, 3:4 (5-7), 4:1, 4:2
Fritz (amerikai)-Caruana (olasz) 1:4, 4:1, 4:3 (11-9), 4:2
Az állás: 1. De Minaur 2/0, 2. Rubljov 1/1, 3. Fritz 1/1, 4. Caruana 0/2

Három magyar vereség. A DVTK, a Győr és a Cegléd is kikapott idegenben a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában. A DVTK 2/1-es győzelem/vereség mutatóval rendelkezik, a Győr 1/2-vel, a Cegléd pedig 0/3-mal áll a csoportküzdelmek felénél.

Eredmények női Európa Kupa, 3. forduló:

Venezia (olasz)-Aluinvent DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)
Girona (spanyol)-CMB Cargo UNI Győr 78-58 (23-17, 20-12, 14-11, 21-18)
BLMA (francia)-VBW CEKK Cegléd 92-50 (33-14, 22-13, 19-16, 18-7)

Korábban:
 Atomerőmű KSC Szekszárd-Nymburk (cseh) 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)

Vereséggel rajtolt a magyar válogatott. A magyar jégkorong-válogatott vereséggel kezdte szereplését a budapesti Négy Nemzet Tornán, mivel a szerdai nyitómérkőzésen 3-1-re kikapott a kazah együttestől a Tüskecsarnokban.

Eredmény:
Kazahsztán-Magyarország 3-1 (0-0, 3-0, 0-1)

Moszkvában nyert az AS Roma. A továbbjutás szempontjából fontos győzelmet aratott az AS Roma a CSZKA Moszkva vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.A két csapat római mérkőzését is az olaszok nyerték, akik két ponttal előzték meg ellenfelüket a szerdai, moszkvai meccs előtt, mostani 2-1 sikerükkel pedig nagy lépést tettek a legjobb 16 közé jutás felé. Megszerezte első sikerét az idényben a Valencia, amely a svájci Young Boys felett diadalmaskodott otthon 3-1-re.

Milák duplázott a nyitónapon. Milák Kristóf két aranyérmet nyert egyéni számban szerdán az úszók rövidpályás országos bajnokságának nyitónapján. A háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok - akinek szerződtetését hétfőn jelentette be a Budapesti Honvéd - 200 méter pillangón Cseh Lászlót megelőzve lett első, emellett 100 méter háton győzött.

Csoknyai és Matics közösen irányítja a férfi kézilabda-válogatottat. Csoknyai István és Vladan Matics közösen irányítja a jövőben a férfi kézilabda-válogatottat, a két szakember megbízatása a januári, német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság végéig szól. Kocsis Máté, a magyar szövetség (MKSZ) elnöke a szerdai sajtótájékoztatón kiemelte: mindenképpen magyar szakemberekben gondolkodtak - a több mint másfél évtizede Magyarországon élő és dolgozó Maticsot is annak tekinti -, és hosszú távra terveznek velük. Az MKSZ október 5-én közös megegyezéssel bontott szerződést a korábbi kapitánnyal, a svéd Ljubomir Vranjessel, aki bő egy évig irányította a nemzeti csapatot. A váltás összefüggött azzal, hogy Vranjest négy nappal korábban felmentették a munkavégzés alól a Telekom Veszprém csapatánál, amelynek vezetőedzője volt. Októberben a Szlovákia és az Olaszország elleni Eb-selejtezőkön Csoknyai ideiglenes megbízatással irányította a válogatottat, amelynél 2008 és 2010 között már dolgozott együtt Maticcsal.

Ibrahimovic feltételekhez köti, hogy kitöltse szerződését a Galaxynál. Zlatan Ibrahimovic feltételekhez köti, hogy kitöltse jövő év végéig érvényes szerződését a Los Angeles Galaxy labdarúgócsapatánál. A 37 éves támadó első tengerentúli szezonjában 27 bajnoki mérkőzésen 22 gólt szerzett és 10 gólpasszt könyvelhetett el, de a Galaxy a liga legjobb játékosának megválasztott svéd segítségével sem jutott be a rájátszásba. Ibrahimovic azt mondta, vannak feltételei és igényei - miként elmondása szerint a klubnak is vele szemben -, de azok csak "egyszerű dolgok". "Bizakodó és pozitív vagyok" - nyilatkozta a közös folytatásról a támadó, akit sajtóhírek szerint volt európai klubjai közül az AC Milan szeretne szerződtetni. Ibrahimovic hangsúlyozta: élő szerződése van amerikai egyesületénél, amelyet szeretne kitölteni. "Kötődöm a Galaxyhoz, a klub játékosa vagyok. Ha egy klubhoz tartozom, minden figyelmemet neki szentelem, azért vagyok itt" - nyilatkozta. A liga adatai szerint a svéd 1,5 millió dollárt (420 millió forintot) keresett az idei szezonban, és annak érdekében, hogy több pénzt kapjon, a klub bérezési listáján be kell kerülnie a három kiemelt fizetést kapó futballista közé. Chris Klein, a Galaxy elnöke elmondta: a kezdeti beszélgetések ígéretesen alakultak a svéd klasszissal.