Lékai Máté ujját műteni kellett, Djokovic sima győzelemmel kezdett

Döntőben a címvédő Kaposvár. Másodikként a Kaposvár jutott döntőbe a férfi röplabda NB I-ben, mivel az elődöntő hétfői, ötödik mérkőzésen nagy csatában 3-2-re nyert a Kecskemét otthonában. A mindent eldöntő találkozó hozta a sorozat legnagyobb küzdelmét: a Bajnokok Ligája-győztes Nagy Péter vezette somogyiak több mint kétórás meccsen kerekedtek felül riválisukon. A Kaposvár a döntőben a Magyar Kupa-győztes, a szezonban még veretlen Kazincbarcikával mérkőzik.

Eredmény, elődöntő, 5. mérkőzés:
HÉP-Kecskeméti RC - FINO Kaposvár SE 2-3 (-24, 17, -21, 20, -14)

Japán és amerikai siker. A férfiaknál a japán Kavaucsi Juki, a nőknél az amerikai Desiree Linden nyerte az idei Boston Marathon utcai futóversenyt. A 122. alkalommal megrendezett maratonin az indulók - mintegy harmincezren - esős, szeles és hideg (nagyjából 4 Celsius-fokos) időben teljesítették a klasszikus távot. A férfiak versenyében első Kavaucsi 2:15:58 óra alatt ért célba, ezzel 1987 óta az első japán lett, aki megnyerte a versenyt. A nőknél 1985 után született ismét hazai siker: a kétszeres olimpikon, 2011-ben Bostonban második Linden 2:39:58 órás idővel teljesítette a 42 195 métert. Legutóbb 1978-ban nyertek ennél gyengébb idővel a nők között.

Djokovic sima győzelme. Sima győzelmet aratott a korábbi világelső Novak Djokovic a 4,9 millió euró (1,5 milliárd forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában. A 30 éves szerb sztár a hétfői mérkőzésen honfitársát, Dusan Lajovicot győzte le mindössze 58 perc alatt. Djokovic - aki néhány hete vált meg edzőitől, Andre Agassitól és Radek Stepanektől - tavalyi könyökműtétjét követően idén mindössze három tornán indult, s ezeken összesen háromszor nyert.

Eredmények, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Müller (luxemburgi)-Mayer (német) 7:5, 6:4
Bedene (szlovén)-Basic (bosnyák) 6:4, 7:6 (7-3)
Rubljov (orosz)-Haase (holland) 7:6 (9-7), 2:6, 7:5

Műteni kellett Lékai Máté törött ujját. Eltört a kézilabdázó Lékai Máté hüvelykujja a vasárnapi Veszprém-Szeged férfi Magyar Kupa-döntőn, ezért hétfőn meg kellett operálni. A Telekom Veszprém honlapjának beszámolója szerint az irányító jobb keze a 23-21-re megnyert mérkőzés végjátékában, egy szerencsétlen ütközést követően sérült meg. Az orvosok darabos törést állapítottak meg. A válogatott játékosra három-négy hét kihagyás vár. A veszprémiek beállója, Andreas Nilsson nem lépett pályára a debreceni négyes döntőben, ugyanis a svéd válogatottal játszott felkészülési mérkőzésen megsérült a jobb válla. Teljes felépüléséhez várhatóan négy-hat hét szükséges, így valószínűleg ebben a szezonban már játszhat. A bajnoki döntő első mérkőzését május 12-én, a visszavágót pedig 20-án rendezik.

Batshuayi sérülés miatt elbúcsúzott Dortmundtól. Michy Batshuayi megsérült, ezért a mostani idényben már nem léphet pályára a Borussia Dortmund labdarúgócsapatában. A kongói származású, belga válogatott középcsatárt a tavaszi idényre vette kölcsön a német klub a Chelsea-től, és mivel vasárnap, a Schalke 04 otthonában 2-0-ra elveszített bajnoki mérkőzésen megsérült a bokája, a hátralévő négy fordulót ki kell hagynia. "Nem jó hír, de úgy tűnik, a szezonom véget ért, és a továbbiakban nem tudom meghálálni a bizalmat, amit itt kaptam. A csapattársaimnak a legjobbakat kívánom a hajrához" - írta közösségi oldalán a játékos. Batshuayi tíz Bundesliga-meccsen hét gólig és egy gólpasszig jutott. Egyelőre kérdéses, mennyi időt vesz igénybe a felépülése, és részt vehet-e a nyári, oroszországi világbajnokságon.

Visszavonult a kanadaiak olimpiai bajnok műkorcsolyázója. Bejelentette visszavonulását hétfőn Patrick Chan olimpiai bajnok műkorcsolyázó. A kanadai sportoló februárban a phjongcshangi játékokon koronázta meg pályafutását azzal, hogy tagja volt az aranyérmes  csapatnak. "Megtiszteltetés volt Kanadáért korcsolyáznom. Életre szóló élményekkel és leckékkel lettem gazdagabb. Megvalósítottam az álmaimat, amit korcsolyázóként kitűztem, így itt az idő, hogy új lehetőségeket és célokat találjak" - írta közleményében Chan. A 27 éves műkorcsolyázó 2011 és 2013 között sorozatban háromszor lett világbajnok, előtte pedig két ezüstérmet is gyűjtött. Egyéniben második hely volt a legjobbja az olimpiákon: Szocsiban a férfi verseny mellett csapatban is ezüstérmes volt.

Vidalt megműtik, de csak rövid időt kell kihagynia. Edzés közben megsérült és kisebb térdműtétre szorul Arturo Vidal, a Bayern München chilei labdarúgója. Jupp Heynckes vezetőedző hétfőn azt mondta, a chilei válogatott játékosnak csak rövid időt kell kihagynia. Ezzel együtt a 30 éves futballista nem léphet pályára a keddi Német Kupa-elődöntőben a Bayer Leverkusen ellen, és erősen kérdéses a szereplése a Real Madrid elleni, jövő heti Bajnokok Ligája-elődöntős meccsen is. A Bayern triplázásra hajt ebben a szezonban, a bajnoki címet már bebiztosította, s a kupában, valamint a BL-ben is szeretne a csúcsra érni.