Nadal, Djokovic és Del Potro is a nyolcaddöntőben, az Atletico nyert az EL-t

Del Potro a nyolcaddöntőben. Az ötödik helyen kiemelt Juan Martin del Potro bejutott a 16 közé a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. Az argentin játékos a 19 éves görög Sztefanosz Cicipaszt győzte le két játszmában, 1 óra 42 perc alatt, és a nyolcaddöntőben a belga David Goffinnal találkozik majd.

Eredmények:

férfiak 2. forduló (a 16 közé jutásért):
A. Zverev (német, 2.)-Berrettini (olasz) 7:5, 6:2
Del Potro (argentin, 5.)-Cicipasz (görög) 7:5, 6:3
Paire (francia)-Schwartzman (argentin, 14.) 2:6, 6:4, 6:2
Edmund (brit)-Pouille (francia, 16.) 6:2, 7:6 (7-3)
Shapovalov (kanadai)-Haase (holland) 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3
nők 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Wozniacki (dán, 2.)-Van Uytvanck (belga) 6:1, 6:4
V. Williams (amerikai, 8.)-Vesznyina (orosz) 6:2, 4:6, 7:5
Sarapova (orosz)-Cibulkova (szlovák) 3:6, 6:4, 6:2

Fölényes győzelmet aratott az Atlético Madrid. Az Atlético Madrid nyerte a labdarúgó Európa Ligát: a spanyol együttes szerdán a sorozat lyoni döntőjében 3-0-ra győzte le az Olympique Marseille csapatát. A 21. percben Antoine Griezmann szerzett vezetést csapatának, majd a szünet után nem sokkal megduplázta az előnyt. A végeredményt a 89. percben a csapatkapitány Gabi állította be. Az Atlético 2010 és 2012 után harmadik alkalommal diadalmaskodott a második számú európai kupasorozatban.

Az Egeré a bronzérem. Az Egeré a lett a bronzérem a férfi vízilabda ob I-ben, mivel a két győzelemig tartó helyosztó párharc második, szerdai felvonásán is legyőzte az OSC-t.

E.ON férfi ob I a 3. helyért:
A-Híd OSC-Újbuda - ZF-Eger 7-9 (1-3, 1-4, 1-2, 4-0)

A címvédő Szolnok kiütésével aranyközelben az FTC. A Ferencváros rendkívül simán, 14-9-re nyert a címvédő Szolnok otthonában a férfi vízilabda ob I döntőjének három győzelemig tartó második felvonásán szerdán, így szombaton a Komjádi Uszodában 18 év után megszerezheti a bajnoki címet.

E.ON férfi ob I, döntő:
Szolnoki Dózsa - FTC-PQS Waterpolo 9-14 (2-4, 3-4, 1-3, 3-3)

Nadal és Djokovic is továbbjutott. A hétszeres győztes Rafael Nadal, valamint a négyszeres bajnok Novak Djokovic is bejutott a nyolcaddöntőbe a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. A spanyol játékos, aki a múlt heti madridi viadalon elszenvedett negyeddöntős veresége miatt elbúcsúzott a világelsőségtől, a bosnyák Damir Dzumhur ellen mindössze egyetlen játékot veszített. A korábbi világelső szerb Djokovic - aki az elmúlt hónapokban csak keresi régi játékát - a selejtezőből a főtáblára jutott Nikoloz Baszilasvilit győzte le két sima játszmában. A szerdai játéknap eddig egy-egy meglepetést hozott mindkét nemnél: a férfiaknál a harmadik helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov, míg a nőknél a hatodikként rangsorolt cseh Karolina Pliskova búcsúzott a második fordulóban.

Eredmények:

Nadal (1.)-Dzumhur (bosnyák) 6:1, 6:0
Nisikori (japán)-Dimitrov (bolgár, 3.) 6:7 (4-7), 7:5, 6:4
Cilic (horvát, 4.)-Harrison (amerikai) 6:7 (3-7), 6:1, 7:6 (7-1)
Bedene (szlovén)-Anderson (dél-afrikai, 7.) 6:4, 0:0-nál Anderson feladta
Carreno Busta (spanyol, 10.)-Johnson (amerikai) 6:4, 2:6, 6:4
Djokovic (szerb, 11.)-Baszilasvili (georgiai) 6:4, 6:2
Fognini (olasz)-Thiem (osztrák, 6.) 6:4, 1:6, 6:3
Ramos (spanyol)-Isner (amerikai, 8.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-2), 7:6 (7-5)

Szakkari (görög)-Ka. Pliskova (cseh, 6.) 3:6, 6:3, 7:5
Kerber (német, 11.)-Begu (román) 3:6, 7:5, 7:5
Keys (amerikai, 13.)-Vekic (horvát) 7:6 (7-2), 7:6 (7-0)
Kaszatkina (orosz, 14.)-Collins (amerikai) 6:2, 6:3

Újabb szakaszgyőzelmével Yates növelte előnyét. Az éllovas Simon Yates nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 11., szerdai szakaszát, így összetettben növelte előnyét a címvédő Tom Dumoulinnel szemben. Az Assisi és Osimo közötti 156 kilométeres, dombos szakaszon egy rövid, de meredek emelkedő vezetett a célba. Az utolsó kaptatón 1500 méterrel a vége előtt váltott ritmust a második etapsikerét arató brit kerekes, aki végül két másodperccel előzte meg holland riválisát. Mivel a győztesnek négy másodperccel több időjóváírás jár, mint a másodiknak, így 41-ről 47 másodpercre növelte a kettejük közti különbséget. Az egyre biztosabban kijelenthető, hogy a négyszeres Tour de France-győztes Chris Froome-nak nem sikerül majd a történelmi diadal, amellyel egyszerre lenne mindhárom háromhetes körverseny címvédője, ugyanis ezúttal 40 másodperces lemaradással ért célba, így hátránya közel három és fél percesre hízott, s csupán 12. helyen áll összetettben.

Eredmények 11. szakasz, Assisi-Osimo, 156 km:
1. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 3:25:53 óra
2. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 2 mp hátrány
3. Davide Formolo (olasz, Bora-Hansgrohe) 5 mp h.

Babos nem bírt Garciával. Babos Tímea kikapott a hetedik helyen kiemelt Caroline Garciától, így búcsúzott a második fordulóban a római salakpályás tenisztorna női versenyében. A világranglistán 38. Babos és a karriercsúccsal 7. francia játékos korábban kétszer találkozott: 2014-ben Cincinnatiben a magyar nyert 6:4, 6:3-ra, majd Limoges-ban Garcia volt a jobb 6:7, 6:1, 6:3-mal. Harmadik összecsapásukon a 24 éves Garcia 3:2-nél elvette a magyar adogatását, s előnyét megőrizve 40 perc alatt hozta az első szettet. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, majd az ellenfél 4:4-nél újra brékelt, aztán saját szervájánál kihasználta első meccslabdáját. A találkozó 1 óra 20 percig tartott. A 25 esztendős Babos a párosok versenyben is érdekelt, a francia Kristina Mladenoviccsal a harmadik helyen emelték ki őket. Az Australian Open-bajnok duó erőnyerőként a 16 között kapcsolódik be a küzdelmekbe, első ellenfelük a hazai közönség előtt szereplő Sara Errani és Martina Trevisan lesz. Babos egyesben éppen Erranit búcsúztatta az első fordulóban.