Négy arannyal zárták a magyarok az Eb-t, Rasovszky ezüstérmes, Tsitsipas legyőzte Djokovicot

A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárta a Glasgow-ban rendezett úszó Európa-bajnokságot. Az utolsó napon Verrasztó Dávid megvédte címét 400 vegyesen, Késely Ajna második helyen zárt 400 gyorson, míg Burián Katalin bronzérmet szerzett 200 háton.

Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert csütörtökön 10 kilométeren a nyíltvízi úszók skóciai Európa-bajnokságán. A magyar úszóra a legvégén olimpiai, világ-, illetve Európa-bajnoki címvédő holland Ferry Weertman felzárkózott rá, és a két úszó egyszerre csapott célba. A célfotó alapján aztán bizonyossá vált, hogy hiába volt valamivel előrébb a veszprémi úszó, nagy riválisa csapott egy leheletnyivel előbb a táblára, így megvédte címét.

A nőknél legjobb magyarként Olasz Anna a 11. helyen végzett csütörtökön 10 kilométeren, csaknem háromperces hátránnyal, Sömenek Onon Katalin 18., Novoszáth Melinda pedig 20. lett. A versenyt a holland Van Rouwendaal nyerte az olasz Giulia Gabrielleschit megelőzve.

A 200 méteres futás után mindkét magyar hétpróbázó rontott helyezésén a berlini atlétikai Európa-bajnokság csütörtöki napján. Zsivoczky-Farkas Györgyi jól hajrázva második lett futamában 25.56 mp-cel, ami 836 pontot jelentett. Krizsán Xénia szintén jól bírta a végét, egy erősebb futamban harmadikként ért célba 25.05 mp-cel és 882 pontot gyűjtött. 100 m gáton Kerekes Gréta és Kozák Luca sem jutott döntőbe.

Az első nap, azaz négy szám után vezet a fedettpályás világbajnok Katarina Johnson-Thompson (4017), Krizsán a 9. (3671), Zsivoczky-Farkas pedig a 17. (3546) helyen áll.

Novak Djokovic a nyolcaddöntőben búcsúzott az 5,3 millió dollár összdíjazású keménypályás torontói férfi tenisztornától. A korábbi világelső, ezúttal kilencedik kiemelt szerb játékos három játszmában, 2 óra 18 perc alatt kapott ki az ihletett formában adogató Stefanos Tsitsipastól.

A világelső Simona Halep küzdelmes győzelemmel mutatkozott be a montreali keménypályás női tenisztornán. Halep csütörtökön a 2. fordulóban három játszmában kerekedett Anasztaszja Pavljucsenkova fölé, a találkozó 3 óra 7 percig tartott. A román világelső a nyolcaddöntőben Venus Williamsszel találkozik.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Stephens (amerikai, 3.)-Suárez Navarro (spanyol) 6:2, 7:5
Sevastova (lett)-Görges (német, 10.) 6:3, 7:6 (7-2)
Barty (ausztrál, 15.)-Cornet (francia) 7:6 (7-3), 6:4

2. forduló (a 16 közé jutásért):

Halep (román, 1.)-Pavljucsenkova (orosz) 7:6 (11-9), 4:6, 7:5
V. Williams (amerikai, 13.)-Cirstea (román) 7:6 (7-4), 6:4
Konta (brit)-Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:1

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic játék nélkül jutott a montreali keménypályás női tenisztorna páros versenyének negyeddöntőjébe. A harmadik helyen kiemelt kettős az első fordulóban erőnyerő volt, majd nyolcaddöntős ellenfelük, a tajvani Csan Hao-csing és a kínai Jang Csao-hszüan a WTA honlapja szerint nem állt ki a csütörtöki mérkőzésre.

Berecz Zsombor aranyérmet nyert a Finndingi hajóosztályban csütörtökön a dániai Aarhusban zajló olimpiai kvalifikációs vitorlázó-világbajnokságon. A magyar szövetség honlapja szerint a csütörtöki éremfutam előtt második helyen álló Berecz végig vezetve megnyerte a zárófutamot, a korábban élen álló, címvédő Max Salminen pedig csak a hetedik helyen ért célba, így a magyar sportoló megelőzte őt összetettben.

Érdi Mária Laser Radialban kvótát szerzett a 2020-as tokiói olimpiára az aarhusi olimpiai kvalifikációs vitorlázó-világbajnokságon.

Az APOEL 2-2-es döntetlent ért el a Hapoel Beer-Seva vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, a csütörtöki első mérkőzésen. Sallai Roland kezdőként kapott szerepet a ciprusi együttesben, és végig a pályán volt.

Európa-liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Cork City (ír)-Rosenborg (norvég) 0-2 (0-2)
Glasgow Rangers (skót)-NK Maribor (szlovén) 3-1 (1-1)
Hajduk Split (horvát)-FCSB (román) 0-0
Hibernian (skót)-Molde (norvég) 0-0
Sarpsborg 08 (norvég)-Rijeka (horvát) 1-1 (0-0)
Spartak Zlatibor Voda (szerb)-Bröndby (dán) 0-2 (0-1)
The New Saint (walesi)-Midtjylland (dán) 0-2 (0-2)
CSZKA Szófia (bolgár)-FC Köbenhavn (dán) 1-2 (1-0)
Nordsjaelland (dán)-Partizan Beograd (szerb) 1-2 (0-1)
Basaksehir (török)-Burnley (angol) 0-0
Besiktas (török)-LASK Linz (osztrák) 1-0 (1-0)
Genk (belga)-Lech Poznan (lengyel) 2-0 (1-0)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Helsinki JK (finn) 3-0 (1-0)
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Luzern (svájci) 4-0 (3-0)
Vitesse (holland)-Basel (svájci) 0-1 (0-0)
Zorja Luhanszk (ukrán)-Braga (portugál) 1-1 (0-0)
Legia Warszawa (lengyel)-Dudelange (luxemburgi) 1-2 (1-1)
Slovan Bratislava (szlovák)-Rapid Wien (osztrák) 2-1 (1-1)
Sturm Graz (osztrák)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-2 (0-0)
Alaskert (örmény)-CFR Cluj (román) 0-2 (0-1)
Hapoel Haifa (izraeli)-Atalanta (olasz) 1-4 (1-2)
Spartaks Jurmala (lett)-Suduva (litván) 0-1 (0-0)
RB Leipzig (német)-Universitatea Craiova (román) 3-1 (1-0)
Apollon Limasszol (ciprusi)-Dinamo Breszt (fehérorosz) 4-0 (0-0)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Zenit (orosz) 4-0 (3-0)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-APOEL (ciprusi) 2-2 (1-2)
Ludogorec (bolgár)-HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0 (1-0)
FK Mariupol (ukrán)-Bordeaux (francia) 1-3 (1-2)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Valur Reykjavík (izlandi) 1-0 (0-0)
Sigma Olomouc (cseh)-Kajrat Almati (kazah) 2-0 (1-0)
Torpedo Kutaiszi (georgiai)-Kukesi (albán) 5-2 (4-1)
FK AS Trencín (szlovák)-Feyenoord (holland) 4-0 (3-0)
Jagiellonia (lengyel)-Gent (belga) 0-1 (0-0)
FK Ufa (orosz)-Progrés Niedercorn (luxemburgi) 2-1 (1-0)

A kolumbiai Yerry Mina, valamint a portugál André Gomes a Barcelona labdarúgócsapatából az Everton együtteséhez szerződött. A spanyol klub honlapjának tájékoztatása szerint a 23 éves kolumbiai védőt 30,25 millió euróért (9,7 milliárd forintért) adták el az angol gárdának, míg a 25 éves portugálért 2,25 millió eurót kapnak, miután az Európa-bajnok középpályás csak a következő szezonra, kölcsönbe távozik.

Elek Ákos magánéleti okokra hivatkozva az ősszel nem lép pályára a magyar labdarúgó-válogatottban. A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának csütörtöki tájékoztatása szerint a kazah Kajrat Almati 30 éves középpályása a napokban egyeztetett Marco Rossi szövetségi kapitánnyal arról, hogy magánéleti okok miatt az ősszel nem tud a nemzeti csapat rendelkezésére állni.

A férfiak 3 méteres számát a brit Jack Laugher nyerte, míg szinkrontoronyugrásban az orosz Alekszandr Bondar és Viktor Minibajev szerezte meg az aranyérmet a skóciai Edinburgh-ben zajló műugró Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.