Piros Zsombor meccslabdát hárítva nyert top 100-as teniszező ellen

Piros Zsombor meccslabdákat hárítva három játszmában, 3:6, 7:5, 6:1-re nyert kedden az első helyen kiemelt francia Julien Benneteau ellen az Új-Kaledóniában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna első fordulójában.

A 18 éves magyar játékos pályafutása során először győzött le top 100-as riválist, ellenfele az 56. az ATP rangsorában. A világranglistán 631. Piros a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben pedig az amerikai Noah Rubin (201.) lesz az ellenfele.

Babos Tímea könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású, sencseni keménypályás női tenisztornán. A nyolcadik helyen kiemelt Babos (55. a világranglistán) a legjobb 16 között a lengyel Magda Linette-et (72.) győzte le kedden két sima játszmában, mindössze 63 perc alatt. A magyar teniszező következő ellenfele a negyedikként rangsorolt román Irina-Camelia Begu (43.) vagy az orosz Jekatyerina Alekszandrova (96.) lesz.

Bogdan (román)-Giorgi (olasz) 6:4, 6:2

Fucsovics Márton, oldalán Mihail Kukuskinnal, búcsúzott az első fordulóban az indiai Púnában zajló, 501 ezer dollár (130 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna párosversenyében. A magyar, kazah duó az első helyen kiemelt Robert Lindstedt, Franco Skugor svéd, horvát duóval találkozott a 16 között, s két sima játszmában szenvedett vereséget.

Fucsovics egyesben még versenyben van, a nyolcaddöntőben - szerdán - a negyedikként rangsorolt francia Benoit Paire-rel csap majd össze. A púnai torna most először szerepel az ATP-versenynaptárban.

Eredmény (a torna honlapjáról):

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):

Robert Lindstedt, Franco Skugor (svéd, horvát, 1.)-Fucsovics Márton, Mihail Kukuskin (magyar, kazah) 6:4, 6:1