Tovább menetel a Nadalt legyőző kanadai tini

A 18 éves Denis Shapovalov három szettben, 2:6, 6:3, 6:4 arányban legyőzte a francia Adrian Mannarinót és bejutott a Montrealban zajló tenisztorna elődöntőjébe.

A világranglistán jelenleg 143. helyen álló kanadai elképesztően jól szerepel hazai közönség előtt. A mostani versenyen legyőzte Juan Martin del Potrót, majd megfosztotta Rafa Nadalt a lehetőségtől, hogy még ezen a versenyen világelső legyen. Ezúttal egy papíron sokkal könnyebb feladatot kellett megoldani, ami ha nehezen is, de sikerült neki.

"Ezen a héten néha olyan érzésem volt, mintha egy fal ellen játszanék. Nagyon boldog vagyok, mert ezekből a helyzetekből többször is nagyon jó teniszt sikerült kihoznom. Úgy érzem, sikerült bizonyítanom, hogy mentálisan erősödtem, és képes vagyok a megfelelő pillanatokban megtalálni a játékom."

Hot Shot: Shapovalov Fires Backhand Pass Montreal 2017

Watch Hot Shot as Denis Shapovalov's backhand cross-court pass even gets an applause from Adrian Mannarino. Watch live matches at http://tnn.is/streamlive.Photo: Credit Subscribe to our YouTube Channel: http://bit.ly/2dj6EhW Visit the official site of men's professional tennis: http://www.atpworldtour.com/ FOLLOW THE ATP WORLD TOUR Watch live and on demand: http://www.tennistv.com/ Check live scores: http://www.atpworldtour.com/en/scores View the latest rankings: http://www.atpworldtour.com/en/rankings Meet the players: http://www.atpworldtour.com/en/players Follow the tournaments: http://www.atpworldtour.com/en/tournaments Catch up on tennis news: http://www.atpworldtour.com/en/news JOIN THE CONVERSATION!

Shapovalovnak sokat jelenthet a mostani torna. Az nem nagyon volt kérdés, hogy bejut a top 100-ba, de az elődöntővel egészen a 67. helyig léphet előre. Közelebb került a feltörekvő tehetségeknek rendezett milánói U21-es világbajnoksághoz is, jelenleg a negyedik legtöbb pontot szerezte a 21 éven aluli teniszezők között. Szereplési esélyeit jelentősen növeli, hogy a listát toronymagasan vezető Alexander Zverev valószínűleg a felnőtt vébére is kvalifikálja magát.

Lesz lehetősége arra, hogy összemérje tudását a német teniszezővel, ugyanis egymással játszanak a döntőbe jutásért. Zverev a negyeddöntőben a washingtoni fináléhoz hasonlóan két szettben megverte Kevin Andersont. A 20 éves teniszezőnek ez volt a szezonbeli 44. győzelme, és zsinórban nyolc megnyert meccsnél tart. Zverev karrierje során második alkalommal jutott elődöntőbe 1000-es tornán, legutóbb ez Rómában sikerült, ahol a végső győzelem is az övé lett. A döntőbe jutásra most is nagy esélye van, de azért elismeréssel beszélt leendő ellenfeléről.

"Elképesztő munkát végzett az elődöntőig vezető úton. Nagyon fiatal, és elképesztően teniszezik. Megpróbálom a legjobbamat nyújtani ellene, megnehezíteni a dolgát amennyire csak lehetséges. Remélhetőleg nagy meccs lesz."

ATP-TORNA, MONTREAL (5.27 millió dollár, kemény pálya)

NEGYEDDÖNTŐ

Shapovalov (kanadai)–Mannarino (francia) 2:6, 6:3, 6:4

A. Zverev (német, 4.)–K. Anderson (dél-afrikai) 7:5, 6:4

Korábban:

Federer (svájci, 2.)–Bautista (spanyol, 12.) 6:4, 6:4

Haase (holland)–Schwartzman (argentin) 4:6, 6:3, 6:3

Az már korábban eldőlt, hogy a másik ágon Roger Federer-Robin Haase mérkőzést rendeznek az elődöntőben.

A nőknél a korábbi világelső Caroline Wozniacki maratoni hosszúságú mérkőzésen legyőzte az aktuális éllovas Karolina Pliskovát. A dán teniszező karrierje során először győzött le világelsőt.

"Nagyon jól kezdte a meccset, nagyon jól működött támadótenisze. Utána egy picit közelebb léptem a vonalhoz, hogy nagyobb nyomást helyezzek rá. Miután belejöttem a játékba, a szerváim is feljavultak. Próbáltam stabil maradni, felszálló ágban megütni a labdákat, amikor lehetőségem nyílt rá támadni, és hozni a saját szerváimat" - foglalta össze a győzelemhez vezető utat a dán.

Wozniacki ellenfele a sérülése után egyre jobb formában teniszező Sloane Stephens lesz, aki hasonlóan nagy csatában, három meccslabdát hárítva verte Lucie Safarovát, és jutott karrierje első 1000-es elődöntőjébe.

"Múlt héten abban reménykedtem, hogy nyerek legalább egy mérkőzést. Egész jól alakultak a dolgok, büszke vagyok rá. Nyilvánvalóan rengeteg munka van még hátra, de nagyon örülök annak, hogy sikerült visszatérni a pályára, meccseket nyertem és megvertem néhány remek játékost."

Eső miatt félbeszakadt Elina Svitolina és Garbiñe Muguruza találkozója. A mérkőzésen egyelőre a spanyol lány áll jobban, 6:4-re nyerte az első játszmát.

Eredmények, negyeddöntő:

Wozniacki (dán, 6.)-Ka. Pliskova (cseh, 1.) 7:5, 6:7 (3-7), 6:4

Stephens (amerikai)-Safarova (cseh) 6:2, 1:6, 7:5

később:

Halep (román, 2.)-Garcia (francia)

Muguruza (spanyol, 4.)-Svitolina (ukrán, 5.) - 6:4-es Muguruza-vezetésnél folytatják