Tsitsipas és de Minaur is veretlenül jutott az elődöntőbe a NextGen-vébén

Stefanos Tsitsipas veretlenül jutott elődöntőbe a férfi teniszezők milánói U21-es világbajnokságán, miután a harmadik játéknapon három szettben legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot.

Az A-csoportból másodikként a spanyol Jaume Munar jutott tovább, aki pénteken az amerikai Frances Tiafoe-t verte.

A B-csoportban az ausztrál Alex de Minaur zárt százszázalékos teljesítménnyel, mivel az amerikai Taylor Fritzet is legyőzte, így a tavalyi döntős Andrey Rublev ment tovább mögötte másodikként.

A nyolcfős tornát két csoportban, különleges szabályokkal rendezik: három nyert szettre mennek a meccsek, de hat helyett csak négy gémig tart egy játszma, 3:3-nál pedig rövidítés következik.

A kvartettek első két helyezettje jutott az elődöntőbe.

Eredmények, 3. forduló:

A-csoport:
Tsitsipas (görög)-Hurkacz (lengyel) 4:1, 4:3 (7-2), 4:1
Munar (spanyol)-Tiafoe (amerikai) 4:1, 4:3 (5-3), 4:1
A csoport végeredménye: 1. Cicpasz 3 győzelem, 2. Munar 1/2 vereség (6-6), 3. Hurkacz 1/2 (4-8), 4. Tiafoe 1/2 (3-7)

B-csoport:
de Minaur (ausztrál)-Fritz (amerikai) 4:3 (10-8), 4:1, 4:2
Rublev (orosz)-Caruana (olasz) 4:3 (9-7), 4:1, 4:2
A csoport végeredménye: 1. De Minaur 3 győzelem, 2. Rubljov 2/1 vereség, 3. Fritz 1/2, 4. Caruana 0/3

Az elődöntő párosítása: Tsitsipas-Rublev, de Minaur-Munar